czwartek, 19 września 2024r.

Wektra zgubiła punkty w Krzymoszach

Wektra Zbuczyn niespodziewanie zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Grodziskiem Krzymosze.

Rywalizacja Wektry z Grodziskiem trwa od wielu lat. Niemal od zawsze były to mecze przepełnione emocjami i kontrowersjami. Tak też było 24 sierpnia.

Po pół godzinie gry Grodzisk objął prowadzenie po błędzie w defensywie goście z gminy Zbuczyn. Daniel Kozak pokonał Ernesta Zbiecia. Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała długo. W 42 minucie Emil Michalak wykorzystał jedenastkę. Kilka chwil później środkowy obrońca wyleciał z boiska z czerwoną kartką (następstwo dwóch żółtych). W pierwszej połowie padły tylko dwa gole, a obu drużynom nie brakowało okazji do kolejnych trafień.

Po godzinie gry z niewielkim okładem siły się wyrównały. Na dodatek Wektra miała rzut karny, jednak Krystian Zbieć go nie wykorzystał. W końcówce Grodzisk groźnie atakował za sprawą Marcela Kołodziejczuka, lecz nie zdołał strzelić gola na 2:1. Skończyło się obustronnym niedosytem i remisem 1:1.

28 sierpnia o 17:00 Wektra zagra w okręgowym Pucharze Polski na wyjeździe ze Zrywem Sobolew.

24.08.24, 17:00 – Krzymosze

Liga okręgowa: Grodzisk Krzymosze – Wektra Zbuczyn 1:1 (1:1)

Bramki: Daniel Kozak 33 – Emil Michalak 42 (k)

W 63 minucie Krystian Zbieć (Wektra) nie wykorzystał rzutu karnego – Damian Michalak (Grodzisk) obronił.

Wektra: Ernest Zbieć – Krystian Zbieć, Dominik Piekutowski, Emil Michalak, Kamil Bobryk – Dominik Krupa (80 Sebastian Szcześniak), Krystian Musiejczuk, Bartosz Karczmarek (90 Michał Bobryk), Paweł Klewek (46 Hubert Lubelski), Michał Wereszczyński – Jakub Bobryk

Żółte kartki: Łukasz Krasnodębski 18, 62, Przemysław Lipiński 25, Piotr Garbaczewski 40, Tomasz Lipiński 61, Adam Szklarz 62, Jakub Zacharczuk 63, Mateusz Majewski 90+2 – Emil Michalak 35, 45, Krystian Musiejczuk 70, Bartosz Karczmarek 89, Ernest Zbieć 90+2, Krystian Zbieć 90+4, Damian Krasuski (na ławce)

Czerwone kartki: Łukasz Krasnodębski (62, za drugą żółtą), Piotr Garbaczewski (po meczu, za dyskusję z sędzią) – Emil Michalak (40, za drugą żółtą)

Sędzia: Kamil Majewski (Siedlce)