czwartek, 19 września 2024r.

Historyczna wygrana Amazonki (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew wygrała 4:3 z Armią Żelków. To pierwsza w historii wygrana teamu z gminy Wiśniew na poziomie Klasy A.

Pierwsze pół godziny upłynęło pod znakiem zdecydowanej przewagi Amazonki. Gospodarze udokumentowali dobrą, choć nieskuteczną, grę trafieniem Mateusza Kacprzaka. W końcówce połowy przebudziła się Armia i dosyć niespodziewanie odwróciła wynik na swoją korzyść.

W przerwie w szatni Amazonki było gorąco, lecz to Armia po przerwie znalazła drogę do bramki rywali. W końcowych kilkunastu minutach wiśniewianie wyraźnie podkręcili tempo. Dominik Pszkit po rzucie rożnym zdobył bramkę kontaktową, do wyrównania strzałem z rzutu karnego doprowadził Patryk Ciulak, a o zwycięskie trafienie postarał się rezerwowy Dawid Krasuski.

14 września o 11:00 Amazonka podejmie GKS Dobre. 15 września o 16:30 Armia podejmie Kosovię Kosów Lacki.

« z 3 »

07.09.24, 11:00 – Wiśniew

Klasa A: Amazonka Wiśniew – Armia Żelków 4:3 (1:2)

Bramki: Mateusz Kacprzak 14, Dominik Pszkit 65, Patryk Ciulak 86 (k), Dawid Krasuski 90 – Bartosz Rękawe 31, Karol Niegowski 43, 61

Amazonka: Przemysław Piekart – Patryk Banasiewicz (70 Rafał Pieńkowski), Konrad Czarnacki, Dominik Pszkit – Aleksander Kacprzak (60 Dawid Krasuski), Mateusz Cabaj (60 Łukasz Suchożebrski), Hubert Gorzkowski (87 Krystian Marcinkowski), Kamil Woźniak (90 Hubert Borkowski) – Mateusz Kacprzak, Tomasz Borkowski (55 Maciej Woźniak), Patryk Ciulak (90 Marcin Oniszczuk)

Armia: Daniel Kiełczykowski – Piotr Księżopolski, Kamil Siekierka, Mateusz Karasiński (55 Seweryn Filipczuk), Maciej Osiej, Piotr Niegowski, Sylwester Popowski (24 Oliwier Kulik), Karol Niegowski (82 Igor Pierog), Bartosz Rękawek (90 Krystian Anusiewicz), Marcin Utnicki, Grzegorz Tchórzewski

Żółte kartki: Tomasz Borkowski 45+3, Michał Artych (w przerwie, na ławce), Mateusz Cabaj 60 – Oliwier Kulik 90+6

Sędzia: Kamil Przedlacki (Siedlce)