czwartek, 19 września 2024r.

Koniec pucharowej przygody Wektry (multimedia)

Wektra Zbuczyn pożegnała się z okręgowym Pucharem Polski po porażce 0:2 z IV-ligowym Tygrysem Huta Mińska.

Uprzedzając fakty, Tygrys był lepszy i wygrał zasłużenie. Wektra próbowała w pierwszych minutach zaskoczyć rywali, ale w 10 minucie została skarcona. Po wstrzeleniu Łukasza Bogusza swojaka zaliczył Dominik Piekutowski. Po chwili mogło być 2:0 dla IV-ligowca, ale Michał Bondara nieczysto główkował w dogodnej sytuacji. W 31 minucie były snajper Mazovii asystował przy trafieniu Bartosza Fiedenia. Gospodarze mogli błyskawicznie odpowiedzieć, ale Jakub Wąsowski poradził sobie z uderzeniem Bartosza Karczmarka. W 39 minucie Dominik Krupa podał do Jakuba Bobryka, ten oddał niezły strzał, ale interwencja golkipera Tygrysa była jeszcze lepsza.

Po przerwie Tygrys miał wyraźną przewagę. Piłkarze Sergiusza Wiechowskiego byli jednak nieskuteczni lub na ich drodze stawał dobrze dysponowany Ernest Zbieć. Trener Wektry dał szansę młodzieży, co musiało odbić się na jakości gry drużyny. Pomimo licznych roszad po obu stronach skończyło się wynikiem ustalonym w 31 minucie. Tygrys wygrał 2:0 i awansował do półfinału PP MZPN.

12 września Tygrys pozna rywala w kolejnej rundzie. Wektra może skupić się na lidze. W najbliższym meczu drużyna Damiana Krasuskiego podejmie Sępa Żelechów.