piątek, 20 września 2024r.

Bezbłędna inauguracja KPS

Siedleccy siatkarze zainaugurowali sezon zwycięstwem w Tomaszowie Mazowieckim.

Pierwszy set miał wyrównany przebieg. W pewnym momencie Lechia odskoczyła na dwa punkty (18:16), ale siedlczanie z pomocą zagrywki Dawida Sokołowskiego i dobrej pracy w obronie odwrócili rezultat (20:24). Ostatecznie KPS wygrał do 22. Druga partia to znowu gra punkt za punkt. Drużyna Witolda Chwastyniaka wytrzymała ciśnienie i wykazała swoją wyższość w końcówce (25:20).

Siedlczanie nie spuścili nogi z gazu i dobrze weszli w trzeciego seta. Grająca z nożem na gardle zdołał jednak szybko doprowadzić do wyrównania, a nawet wypracować sobie przewagę w połowie tej odsłony (13:9). Trener Chwastyniak zareagował czasem. Przerwa pozytywnie podziałała na KPS, który odrobił straty. Siedlczanie wygrali do 23 i cały mecz 3:0.

21 września o 18:00 KPS podejmie Anioły Toruń.

14.09.24, 19:00 – Tomaszów Mazowiecki

I liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 0:3 (22:25, 20:25, 23:25)

KPS: 5. Jakub Czyżowski, 10. Markus Kosian, 14. Jakub Tubiak, 15. Krzysztof Rykała, 17. Rafał Prokopczuk, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 3. Kacper Myśków, 65. Michał Grabek

MVP: Dawid Sokołowski