piątek, 20 września 2024r.

Mazovia nie zawiodła i już czeka na KTS Weszło (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki nie zawiodła w meczu pomiędzy czołowymi drużynami IV ligi. Drużyna Damiana Guzka wygrała 3:1 z niepokonanym do tej pory KS CK Troszyn.

Początek spotkania był niemrawy. Po około 20 minutach Mazovia podkręciła tempo. W 22 minucie po wrzucie z autu centymetrów do szczęścia zabrakło Erykowi Więdłosze. Wszystko wypaliło w 34 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Parobczyk, a niekryty Maciej Jankowski pokonał Jakuba Bielińskiego. Radość Mazy z prowadzenia nie trwała długo. Jakub Tyska wpadł w pole karne gospodarzy i przy strzale był faulowany przez Tomasza Lewandowskiego. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Edgardo Ruiz. Do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie Maza sumiennie zapracowała na zwycięstwo. Po godzinie gry Jankowski asystował przy golu wszędobylskiego Patryka Zycha. Najlepszy na boisku był jednak Jankes. Doświadczony napastnik na kwadrans przed końcem spotkania otrzymał piłkę od Marcina Kozłowskiego i pięknym strzałem z trudnej pozycji w okienko odebrał resztki nadziei troszynianom. Mazovia wygrała 3:1, a KS CK poniósł pierwszą porażkę w sezonie.

21 września o 16:00 Mazovia podejmie KTS Weszło.

14.09.24, 13:00 – Mińsk Mazowiecki

Syty Król IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – KS CK Troszyn 3:1 (1:1)

Bramki: Maciej Jankowski 34, 76, Patryk Zych 60 – Edgardo Ruiz 37 (k)

Mazovia: 13. Dawid Rosiak – 77. Ihor Krasznewśkyj (60, 8. Konrad Wrzesiński), 29. Oliwier Jurczak, 3. Tomasz Lewandowski, 72. Michał Gładysz. 11. Eryk Więdłocha (89, 19. Kacper Imiołek) – 17. Adrian Gilant (84, 22. Maciej Złotkowski), 10. Rafał Parobczyk (70, 23. Tomasz Nieścieruk), 9. Michał Janota, 7. Patryk Zych (74, 6. Marcin Kozłowski) – 27. Michał Jankowski (90, 15. Michał Podpora)

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski 36, Rafał Parobczyk 65, Oliwier Jurczak 66, Tomasz Nieścieruk 84, Dawid Rosiak 87 – Edgardo Ruiz 70, Dawid Kuźmicki 78, Kacper Matusiak 80

Sędzia: Hubert Heba (Warszawa)

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport / SportSiedlce.pl