piątek, 20 września 2024r.

Sęp odleciał z bagażem trzech goli (multimedia)

Wektra Zbuczyn wygrała 3:0 z Sępem Żelechów. To był najniższy wymiar kary dla drużyny z powiatu garwolińskiego, która kończyła mecz w dziesiątkę.

Od początku meczu zarysowała się wyraźna przewaga Wektry. Już w 2 minucie gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale Hubert Lubelski główkował nad poprzeczką po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu Dominika Krupy. W 8 minucie strzał byłego piłkarza Podlasia Sokołów Podlaski w sytuacji sam na sam zatrzymał Mateusz Bryl. Po chwili golkiper Sępa miał sporo szczęścia po nieprzyjemnej centrze z rzutu rożnego i wynikłym zamieszaniu. W 14 minucie już nie mogło uratować żelechowian od utraty bramki. Po centrze Krupy celną główką popisał się Jakub Bobryk. Chwilę wcześniej Sęp miał dogodną sytuację po złym wyprowadzeniu piłki przez Ernesta Zbiecia, ale Dominik Piekutowski zdążył z asekuracją po strzale Mikołaja Głodka, a chwilę później golkiper Wektry dobrze interweniował po uderzeniu zza pola karnego. Tuż przed przerwą 100-procentowej sytuacji nie wykorzystał Krupa.

W 49 minucie Wektra trafiła na 2:0. Ze strzałem Bartosza Karczmarka poradził sobie Bryl, ale już przy dobitce Lubelskiego był bezradny. Pięć minut później drużyna Damiana Krasuskiego mogła już poczuć się w pełni komfortowo. W 54 minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny na Jakubie Bobryku obejrzał Bartłomiej Wdowiak. Wektra miała mnóstwo sytuacji, aby powiększyć swoją przewagę, lecz wykorzystała tylko jedną z nich. W 74 minucie Krupa zamienił na bramkę podanie Jakuba Bobryka i ustalił wynik na 3:0.

22 września o 14:00 Wektra zagra w Rudzie z Płomieniem Dębe Wielkie.