piątek, 20 września 2024r.

Puchar pojechał do Grójca (multimedia)

KS Mexum Grójec okazał się najlepszą drużyną w Basket Cup 2024. Siedlczanie zajęli trzecie miejsce.

W finale koszykarze z Grójca wykazali wyższość nad sobotnim rywalem siedlczan. KS Mexum wypracował sobie 10-punktowy zapas w drugiej kwarcie i nie tylko nie dał się doścignąć, ale jeszcze powiększył przewagę. Mińszczanie przegrali 67:82.

Wcześniej odbył się mecz o trzecie miejsce z udziałem UKS Basket Siedlce. Pierwsza połowa była wyrównana, choć to Wilki Radzymin schodziły na przerwę przy prowadzeniu 40:32. Przerwa dobrze zrobiła drużynie Rafała Sobiły. Siedlczanie w dwóch ostatnich kwartach ustabilizowali ofensywę i uszczelnili defensywę, a to przełożyło się na pewne zwycięstwo.

Po meczach uhonorowano najlepszą piątkę turnieju oraz pożegnano Aleksandra Kielaka, który opuszcza Basket z powodu rozpoczęcia studiów na WAT. UKS Basket w najlepszej drużynie Basket Cup 2024 reprezentowali Wiktor Artych i Dawid Możdżonek. Pozostali zawodnicy w najlepszej piątce to Bartosz Jakubczak (KS Mexum), Maciej Łopaciński (Wilki) oraz Łukasz Piętka (Probasket II). MVP turnieju został Piotr Jakubczak ze zwycięskiej drużyny.

Siedlczanie w przyszłym tygodniu prawdopodobnie rozegrają sparing z rezerwami Legii Warszawa.

15.09.24, 13:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Mecz o 3 miejsce: UKS Basket Siedlce – Wilki Radzymin 71:59 (15:19, 17:21, 23:10, 16:9)

UKS Basket: 34. Dawid Kołodziński 28, 15. Dawid Możdżonek 11, 8. Wiktor Artych 9, 6. Krzysztof Kania 8, 1. Sławomir Wasilewski 6, 12. Michał Pilski 5, 5. Bartłomiej Głuchowski 2, 24. Olaf Wolszczak 2, 7. Aleksander Kielak, 21. Tomasz Wróbel

15.09.24, 15:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Finał: UKS Probasket II Mińsk Mazowiecki – KS Mexum Grójec 67:82 (21:21, 9:19, 19:26, 18:16)