piątek, 20 września 2024r.

Sportowa charytatywna niedziela w Kołodziążu

15 września odbyła się Sportowa charytatywna niedziela w Kołodziążu. Podczas imprezy zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację Natalki Kluski, chorej na bardzo rzadką chorobę – zespół Retta.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialne były dwie organizacje: Fundacja Le Natiga oraz Klub Współczesnych Kobiet w Kołodziążu. Podczas imprezy odbył się dwugodzinny maraton zumby, gry i animacje dla dzieci. Nie zabrakło też biegów, które profesjonalnie poprowadziła Grupa biegaczy Skórzec Biega.

O 14:30 na trasę wybiegły dzieci, które nagrodzono w czterech kategoriach wiekowych. O godz 15:00 natomiast wystartował bieg główny i Nordic Walking na dystansie 8 km. Ewenementem tego biegu było to, że odbył się po raz pierwszy na terenach Rezerwatu przyrody Dąbrowy Seroczyńskie.

Piękna, ale i trudną technicznie trasa bardzo przypadła do gustu wszystkim uczestnikom. Najszybciej pokonał ją Grzegorz Mikołajczuk (Yulo Run Team/Zbucki Ruch) Drugi na mecie zameldował się Łukasz Danielak (Grupa Biegaczy Skórzec Biega). Trzeci wśród mężczyzn był Michał Michalak, reprezentujący MKB Dreptak z Mińska Mazowieckiego.

Wśród pań równych sobie nie miała Beata Dąbrowska (Yulo Run Team Siedlce), na drugim miejscu uplasowała się Jolanta Rosa z Toczysk. Trzecią pozycję zajęła Agnieszka Biernacka (Yulo Run Team/Grupa Biegaczy Skórzec Biega).

W trakcie imprezy łącznie zebrano ponad 40 tysięcy złotych.