niedziela, 29 września 2024r.

Pierwsza porażka KPS

KPS Siedlce po zaciętym meczu przegrał z BAS Białystok.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka jechali do stolicy Podlasia pewni swego po dwóch zwycięstwach w dwóch pierwszych kolejkach. Pierwszy set potwierdził aspiracje siedlczan, choć został wygrany na przewagi. W kolejnych dwóch partiach górą byli białostoczanie. KPS nie mógł sobie pozwolić na przegraną w czwartym secie.

Drużyna Chwastyniaka stanęła na wysokości zadaniach, choć w końcówce partii numer cztery było nerwowo (22:22, 23:23). KPS był pewny jednego punktu, ale w tie-breaku miał szansę zawalczyć o dwa oczka. BAS sprawnie wypracował dwa punkty przewagi i utrzymał je do końca. Drużyna z Białegostoku wygrała 15:13 i cały mecz 3:2.

5 października o 18:00 KPS zagra na wyjeździe z Astrą Nowa Sól.

28.09.24, 18:00 – Białystok

I liga: BAS Białystok – KPS Siedlce 3:2 (23:25, 25:21, 25:23, 23:25, 15:13)

KPS: 5. Jakub Czyżowski, 10. Markus Kosian, 14. Jakub Tubiak, 15. Krzysztof Rykała, 17. Rafał Prokopczuk, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Jakub Sadkowski, 11. Adrian Potera (libero), 23. Jakub Wiśniewski, 65. Michał Grabek

MVP: Jan Król