środa, 16 października 2024r.

Pięćdziesiątka Pogoni w Lublinie

Siedleccy rugbiści potwierdzili w Lublinie wysoką formę. Drużyna Łukasza Nowosza wygrała 50:10 z Budowlanymi.

Przed meczem w Lublinie do Pogoni dotarła ważna informacja. Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby zweryfikowała wynik meczu Ogniwem Sopot na 25:0 dla siedlczan. Korzystne dla Pogoni zmiany zostały już wprowadzone w tabeli rozgrywek.

Przejdźmy do meczu w Kozim Grodzie. Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga siedlczan, a po przerwie można mówić wręcz o dominacji. Po kilku minutach gry rywali napoczął Miłosz Kasiński. Pogoniści zbudowali przewagę do 12 punktów po akcji 5+2, jednak w końcówce ofensywa gospodarzy dała o sobie znać. Przyłożenie do szatni zaliczył Kuziwakwashe Kazembe.

Na półmetku było 12:5 dla Pogoni. Po przerwie siedlczanie podkręcili tempo i dosyć regularnie przykładali. Drużyna Nowosza złapała właściwy rytm, nie zadowoliła się punktem bonusowym i skończyło mecz z pewną wygraną w rozmiarze 50:10.

19 października o 15:00 Pogoń rozegra w Siedlcach sparing z reprezentacją Polski.

12.10.24, 14:00 – Lublin

Ekstraliga: Budowlani Lublin – Awenta MKS Pogoń Siedlce 10:50 (5:12)

Punkty: Robizon Kelberashvili 5 (P), Kuziwakwashe Kazembe 5 (P) – Nicolas Saborit 10 (2 P), Daniel Trybus 10 (2 P), Paul Walters 8 (4 pd), karne przyłożenie 7 (P), Daniel Gdula 5 (P), Vaha Halaifonua 5 (P), Miłosz Kasiński 5 (P)

Pogoń: 1. Rati Asatiani (48, 17. Witalij Kramarenko), 2. Marcin Maciejewski (74, 16. Ihor Struczkowśkyj), 3. Sebastian Kostałkowski (75, 18. Jakub Słowik), 4. Ołeksandr Szewczenko, 5. Krystian Olejek (58, 20. Mateusz Gołuchowski), 6. Alexander Nowicki (74, 19. Bartłomiej Bareja), 7. Michał Mirosz (59, 24. Piotr Wiśniewski), 8. Vaha Halaifonua, 9. Daniel Trybus, 10. Paul Walters, 14. Miłosz Kasiński, 12. Daniel Gdula, 13. Nicolas Saborit, 11. Łukasz Korneć, 15. Patryk Reksulak (60, 25. Przemysław Rajewski)

Żółte kartki: Jakub Bobruk – Marcin Maciejewski, Paul Walters

Sędzia: Mateusz Ingarden (Małopolski OZR)