Pogoń pokonana

Siedlecka Pogoń odniosła pierwszą porażkę na własnym stadionie ulegając zespołowi Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3.

Przed meczem odbyła się minuta ciszy z powodu śmierci byłego trenera Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Jerzego Masztalera oraz trenera Startu Otwock Marcina Rzeszotka. Początek spotkania był wyrównany. Sytuacje stwarzali sobie raz piłkarze gospodarzy, raz gości. Pierwszą okazję na gola miał Adam Czerkas, ale strzelił wysoko nad bramką. Za chwilę groźnie odpowiedział Świt, ale z problemami interweniował Paweł Nerek. W 9 minucie strzelał Jacek Kosmalski, ale na bramce pewny był Michał Bigajski. W 17 minucie na strzał z około 25 metrów zdecydował się Robert Kwiatkowski, lecz nie trafił światło bramki. W 29 minucie groźnie było pod bramką siedlczan, ale na szczęście dla biało-niebieskich piłkę z linii bramkowej głową wybił były zawodnik Świtu – Marek Lendzion. W 34 minucie Świt wyszedł na prowadzenie. Piotr Maślanka z rzutu wolnego podał do ustawionego na 30 metrze Odonga Obema, a ten pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce bezradnego Pawła Nerka. W końcówce pierwszej połowy Pogoń zaczęła dyktować warunki gry, ale mądrze w defensywie prezentowała się drużyna trenera Tomasza Reginisa. Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony sędzia główny zawodów Krzysztof Sobieszek zmuszony był do zejścia z boiska, a mecz za niego do końca poprowadził techniczny – Piotr Milczarek. Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z dwiema zmianami. Za Kwiatkowskiego i Marcina Paczkowskiego pojawili się Mariusz Marczak oraz Cezary Demianiuk. W 48 minucie do Kosmalskiego próbował podawać Czerkas, ale piłkę przeciął defensor gości. W 55 minucie Pogoń mogła wyrównać, lecz dwóch napastników Pogoni Kosmalski i Demianiuk nawzajem sobie przeszkodzili i stoperzy wyjaśnili sytuację. Za chwilę indywidualnie próbował Marek Kaliszewski, lecz piłka przeszła obok słupka. W dalszym ciągu Pogoń, która grała bardzo ofensywnie w II połowie mimo przewagi nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Bigajskiego. Natomiast Świt, który swoje akcje konstruował na kontratakach w 74 i 81 minucie za sprawą snajpera Dariusza Zjawińskiego zdobył dwie kolejne bramki. Pierwszą po akcji lewą stroną Obem dośrodkował do niekrytego „Zjawy” a ten trafił do pustej bramki. Drugie trafienie nowodworzanin zanotował po podaniu Piotra Maślanki, który lewą stroną nie naciskany przez nikogo dośrodkował wprost na nogę Zjawińskiego. Do końca meczu Pogoń próbowała zdobyć gola, ale Świt w tym meczu był bezbłędny. Mimo doświadczonego ataku jakim jest Czerkas – Kosmalski Pogoń w drugim z kolei meczu nie strzeliła bramki. Najwyższy czas coś przemyśleć i przerwać tą passę porażek w najbliższym meczu z Wisłą Puławy, który odbędzie się za tydzień ponownie w Siedlcach.

20.08.11, 17:10 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1) Widzów: 2200

Bramki: Odong Obem 34, Dariusz Zjawiński 74, 81

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 15. Paweł Marchel (83, 14. Tomasz Grochowski), 23. Grzegorz Krystosiak, 24. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek (69, 5. Dariusz Dziewulski) – 10. Marek Kaliszewski, 17. Przemysław Rodak, 11. Marcin Paczkowski (46, 21. Cezary Demianiuk), 8. Robert Kwiatkowski (46, 19. Mariusz Marczak) – 9. Adam Czerkas, 20. Jacek Kosmalski

Świt: 1. Michał Bigajski – 13. Michał Jagodziński, 3. Adam Gmitrzuk, 6. Karol Drwęcki, 24. Łukasz Sosnowski – 21. Michał Lelujka (64, 7. Rafał Kosiec), 8. Odong Obem, 5. George Enow, 2. Piotr Maślanka – 9. Patryk Zych (73, 20. Mateusz Zawiska), 12. Piotr Bajera (61, 10. Dariusz Zjawiński)

Żółte kartki: Paweł Marchel 40, Grzegorz Krystosiak 78, Adam Czerkas 90 – Karol Drwęcki 8, Piotr Maślanka 16, Michał Lelujka 59, Rafał Kosiec 69, Dariusz Zjawiński 81

Sędzia: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice); od 43. minuty Piotr Milczarek (Skierniewice)

Piłkarz meczu: Dariusz Zjawiński (Świt)

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk