niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Ciężki bój z Józefovią (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni Siedlce wygrał w meczu 21 kolejki IV ligi mazowieckiej gr. południowej z Józefovią Józefów 2:1.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza odważnie rozpoczęli spotkanie. W 10 minucie Aron Majczyna dośrodkował piłkę w pole karne, a tam Jakub Więzik uderzył głową tuż obok bramki. Trzy minuty później siedlczanie wyszli na prowadzenie. Sylwester Buga za lekko zacentrował z rzutu rożnego, były Pogonista Richard Massiki Lukeba wybił piłkę głową, do której dopadł Marcin Paczkowski i strzałem z pierwszej piłki z ponad 30 metrów pokonał golkipera Józefovii. W 20 minucie Daniel Dylewski uderzył mocno z dystansu, jednak obok bramki. Kilka minut później Więzik został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. W 27 minucie „11” pewnie wykorzystał sam poszkodowany. W d0liczonym czasie gry Piotr Cudny znalazł się sam na sam z bramkarzem i próbował lobować, ale dobrze w tej sytuacji spisał się Karol Budzikur.

Początek drugiej połowy także był lepszy w wykonaniu biało-niebieskich. W 55 minucie po składnej akcji prawą stroną Bartosz Kaszubowski zszedł do środka i uderzył na bramkę, jednak ten strzał był niecelny. Trzy minuty później Damian Guzek przedarł się w pole karne i będąc w dobrej sytuacji strzelił, ale dobrą interwencją popisał się Tomasz Malczewski. W 62 minucie przyjezdni zdobyli kontaktowego gola. Massiki Lukeba zacentrował w pole karne, a tam dobrze ustawiony Karol Bednarczyk skierował futbolówkę głową do bramki. Pół godziny przed końcem spotkania Guzek podał na wolne pole do Kamila Dmowskiego, a ten naciskany przez obrońcę uderzył obok bramki. W 90 minucie goście byli bliscy zdobycia gola dającego remis, jednak po zamieszaniu w polu karnym Rafał Włoda strzelił w słupek. Pogoniści po słabym spotkaniu, szczególnie w drugiej połowie ostatecznie wygrali 2:1.

W Józefovii zagrał Bartosz Jachowicz-Wróblewski, który w przeszłości był testowany w Pogoni.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 5 kwietnia o godzinie 15 na wyjeździe z Energią Kozienice.

29.03.14, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Józefovia Józefów 2:1 (1:0) Widzów: 40

Bramki: Marcin Paczkowski 13, Jakub Więzik 27 (k) – Karol Bednarczyk 62

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 19. Adam Chojecki, 11. Marcin Paczkowski, 15. Mateusz Urbański (46, 22. Damian Guzek), 14. Sebastian Krawczyk (88, 17. Michał Głuchowski) – 8. Aron Majczyna, 2. Tomasz Nieścieruk, 23. Sylwester Buga, 13. Kamil Dmowski, 18. Bartosz Kaszubowski – 7. Jakub Więzik (46, 5. Wojciech Wocial)

Józefovia: 1. Tomasz Malczewski – 6. Rafał Wargocki, 18. Karol Bednarczyk, 20. Bartosz Jachowicz-Wróblewski, 15. Mateusz Szymański – 2. Rafał Włoda, 10. Richard Massiki Lukeba, 11. Krzysztofa Uznański (46, 17. Rafał Auguściński), 9. Marcin Kowalski – 8. Daniel Dylewski, 13. Piotr Cudny

Żółte kartki: Karol Budzikur 31, Bartosz Kaszubowski 53, Sylwester Buga 82, Tomasz Nieścieruk 89 – Rafał Auguściński 86, Bartosz Jachowicz-Wróblewski 90+2

Sędzia: Daniel Sawicki (Radom)