Wygrali tylko pierwszą połowę (fotogaleria)

Druga drużyna siedleckiej Pogoni pokonała w kolejnym meczu Ligi okręgowej Watrę Mrozy 6:2.

Do spotkania Pogoniści przystąpili wzmocnieni kilkoma zawodnikami z szerokiej kadry I-ligowca: m. in. Przemysławem Frąckowiakiem, Łukaszem Wójcikiem, Rafałem Maćkowskim, Marcinem Paczkowskim i Krzysztofem Bodzionym.

Początkowo do ataków ruszyła drużyna z Mrozów, która za sprawą uderzenia Karola Korczyńskiego mogła wyjść na prowadzenie. Tak się jednak nie stało, a Pogoniści rozpoczęli strzelać jak na zawołanie. W 7 minucie Marcin Paczkowski obsłużył Rafała Maćkowskiego i ten w sytuacji sam na sam wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Jedenaście minut później w ten sam sposób Paczkowski podał do Dominika Barciaka i było 2:0. Nadzieje dla przyjezdnych dał w 20 minucie Mateusz Bajszczak, który po rzucie wolnym przyjął piłkę w narożniku pola karnego i uderzył na 1:2. W 29 minucie po rzucie rożnym zgraną piłkę głową tuż przed bramką otrzymał Piotr Ceranka i wpakował ją bez problemu do siatki. Pięć minut później Bartosz Szostek dograł z lewej strony w pole bramkowe, a nadbiegający Sebastian Szcześniak strzelił czwartą bramkę dla siedlczan. Ostatnie minuty pierwszej odsłony to znów popis Maćkowskiego. Najpierw skrzydłowy Pogoni wpadł z piłką w pole karne, dograł na piąty metr, tam strzał Bodzionego został zablokowany, ale celnie dobił Barciak. Za chwilę w rolę asystenta wcielił się Szcześniak, a gola strzelił sam Maćkowski.

Gdy wszyscy kibice zgromadzeni kibice na meczu zacierali ręce na drugą połowę, ta – rozczarowała ich. Siedlczanie byli lepsi, utrzymywali się przy piłce, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 67 minucie padła jedyna bramka w tej odsłonie. Dla Watry. Z pozoru niegroźną sytuację na bramkę, po błędzie siedleckiego zespołu na gola zamienił Patryk Ceranka. Do końca meczu nic więcej się nie wydarzyło i siedlczanie zgarnęli kolejne, cenne trzy punkty.

Zespół Watry trenuje Paweł Trojecki – były piłkarz i trener biało-niebieskich. Ponadto w barwach drużyny z Mrozów wystąpił były Pogonista – Adrian Kosyl.

LICZBA MECZU

8 – tyle bramek, drugi raz z rzędu, padło w meczu z udziałem Pogoni II Siedlce.

W następnej kolejce Pogoń II pauzuje. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego nie będą jednak próżnować. W weekend 9-10 kwietnia zmierzą się w meczu sparingowym z Naprzodem Skórzec.

03.04.16, 16:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Watra Mrozy 6:2 (6:1) Widzów: 50

Bramki: Rafał Maćkowski 7, 41, Dominik Barciak 18, 38, Piotr Ceranka 29, Sebastian Szcześniak 34 – Mateusz Bajszczak 20, Patryk Ceranka 67

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 13. Sebastian Szcześniak, 16. Łukasz Wójcik, 23. Piotr Ceranka, 4. Bartosz Szostek (59, 15. Paweł Łydkowski) – 27. Rafał Maćkowski (59, 17. Krystian Zbieć), 5. Sebastian Krawczyk, 6. Marcin Paczkowski, 9. Krzysztof Bodziony, 95. Patryk Ciulak (71, 77. Mateusz Wassilow) – 7. Dominik Barciak (85, 19. Tomasz Kacprzak)

Watra: 1. Kamil Wójcik – 5. Michał Zgudka, 4. Piotr Niedek (46, 3. Adrian Kosyl), 17. Paweł Bieniak, 2. Adrian Lachowski – 11. Karol Korczyński, 13. Daniel Serwatka, 6. Bartosz Osiński, 7. Mateusz Bajszczak (57, 9. Patryk Ceranka), 16. Oskar Karczmarczyk (71, 18. Jacek Wronowski) – 10. Maciej Staska (84, 15. Kamil Jankowski)

Żółta kartka: Krystian Zbieć 79

Sędzia: Kamil Stanisławowski (Siedlce)