wtorek, 19 marca 2024r.

Wyczyny studentów UPH w Częstochowie

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zdobyli 12 pucharów w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Studentów z Niepełnosprawnościami i II Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS.

W dniach 20-22 kwietnia w Częstochowie odbyła się VI Ogólnopolska Olimpiada Studentów z Niepełnosprawnościami i II Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS.

Studenci Niesłyszący UPH w Siedlcach zdobyli łącznie 12 pucharów, zarówno w zawodach drużynowych, jak i konkurencjach indywidualnych. Siedlecka ekipa zajęła 1 miejsce w siatkówce (Mateusz Borowski, Adrian Marcinkiewicz, Patryk Marchewka, Agnieszka Ozga, Konrad Kiciński, Kamil Delimat).

Sukcesem zakończyły się również rozgrywki w tenisie stołowym. Agnieszka Ozga, studentka I roku II stopnia Logistyki, zajęła 2 miejsce w gronie kobiet, a Mateusz Borowski, student III roku Pedagogiki SWR, uplasował się na 3 pozycji wśród mężczyzn.
Ponadto Mateusz Borowski okazał się najlepszy w bilardzie.
Agnieszka Ozga zajęła 1 miejsce w konkurencji Dart, a Konrad Kiciński student I roku drugiego stopnia Zarządzania w tej konkurencji był drugi.

Opiekunem grupy z ramienia Uczelni była mgr Halina Grzeszczuk.

źródło i foto: uph.edu.pl