Sylwester Jaciuk wicemistrzem Europy na 800 m

Sylwester Jaciuk (MKS Pogoń Siedlce) to drugi, obok Katarzyny Piekart, sportowiec z naszego miasta, który zaprezentował się na Mistrzostwach Europy IPC w Berlinie.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy IPC w Berlinie przeszły do historii. W dniach 20-26 sierpnia w stolicy Niemiec kilkuset niepełnosprawnych rywalizowało o medale na stadionie lekkoatletycznym.

Pierwszego dnia dotarła do nas miła informacja o wicemistrzowskim tytule Katarzyny Piekart (IKS Siedlce) – CZYTAJ. Na zakończenie mistrzostw mamy kolejny sukces naszego lekkoatlety!

Biegacz średniodystansowy Sylwester Jaciuk wystąpił na dwóch dystansach: 800 m i 1500 m. W finale biegu na 800 m w kategorii T20 spisał się wyśmienicie, docierając do mety na drugiej pozycji i zdobywając tym samym srebrny medal. Wynik osiągnięty przez zawodnika MKS Pogoń Siedlce – 1.56,35 jest jego nowym rekordem życiowym. Triumfatorem został Portugalczyk Sandro Patricio Carreia Baessa (1.54,80).

Dzień po medalowym wyczynie, Jaciuk przystąpił do walki o kolejny krążek, tym razem na dystansie 1500 m. W tych zmaganiach rywale okazali się dużo lepsi od naszego zawodnika, bowiem uplasował się on na piątej pozycji.

Reprezentacja Polski odniosła sukces wygrywając klasyfikację medalową! Polscy sportowcy zdobyli łącznie 61 medali na co złożyło się 26 medali złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych.

źródło: własne / MKS Pogoń Siedlce; foto: FB