środa, 1 maja 2024r.

Nieudana inauguracja sezonu. MKK wysoko przegrywa w Gdyni

Koszykarki PGE MKK Siedlce rozpoczęły nowy sezon Energa Basket Ligi Kobiet od wysokiej wyjazdowej porażki. Siedlczanki uległy Arce Gdynia 92:67.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, PGE MKK Siedlce wybrał się do Trójmiasta z zupełnie nowym składem. W zespole siedlczanek pozostała jedynie Samantha Lapszynski i Oksana Mollov. Mecz w Gdyni był starciem inaugurującym całe rozgrywki Enegra Basket Ligi Kobiet sezonu 2018-19. Spotkanie poprzedziły przemówienia oficjeli oraz uhonorowanie niezwykle utytułowanej byłej zawodniczki gdyńskiego klubu – Agnieszki Bibrzyckiej. Mecz był również pierwszym dla gdyńskiej organizacji koszykarskiej pod szyldem Arki. Spotkanie z Gdyni transmitowała na żywo w jakości HD telewizja SportKlub.

Pierwsze punkty dla Siedlec zdobyła rzutem za trzy Laura Ikstena. Zawodniczki MKK dobrze weszły w mecz, ale im bliżej końca pierwszej kwarty, tym lepsza stawała się ofensywa gdynianek. Dziesięciopunktowe prowadzenie na tym etapie meczu Arce zapewniła w dużej mierze skuteczna gra Emmy Cannon i Rebecci Allen. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Siedlczanki kompletnie zatraciły skuteczność  i popełniały wiele błędów. Przykrym obrazkiem dla siedleckich sympatyków koszykówki był między innymi przestrzelony przez Rebeccę Harris lay-up na czysty kosz. Na przerwę zawodniczki MKK zeszły z aż osiemnastopunktową stratą do rywalek. Trener Teodor Mollov z pewnością miał o czym rozmawiać ze swoimi zawodniczkami w szatni.

Po przerwie gra PGE MKK wyglądała dokładnie tak samo jak w pierwszej połowie. Przewaga Arki Gdynia rosła. Przez całą trzecią kwartę oscylowała w okolicach dwudziestu punktów. Na 3:40 minuty przed końcem spotkania dzięki celnemu trafieniu Amalii Rembiszewskiej, gdynianki prowadziły już nawet trzydziestoma punktami 88:58. Ostatnią kwartę, rozegraną w sparingowym tempie zakończyła Harris trafiając dla MKK trójkę równo z końcową syreną. Ostatecznie PGE MKK Siedlce przegrało w Gdyni różnicą 25 punktów nie pozostawiając po sobie zbyt dobrego wrażenia.

PLANY PGE MKK

W drugiej kolejce Energa Basket Ligi PGE MKK Siedlce zagra w Łodzi z tamtejszym Widzewem. Spotkanie rozegrane zostanie 13 października o godzinie 16:30.

04.10.18, 18:00 – Gdynia
BLK: Arka Gdynia – PGE MKK Siedlce 92:67 (28:18, 20:12, 19:16, 25:21)
Arka: 32. Emma Cannon 16, 8. Rebecca Allen 15 (6 zb.), 41. Barbora Balintova 10, 26. Sonja Greinacher 10, 13. Anna Makurat 10 (5 as., 2/3 za 3), 7. Santa Baltkojiene 10, 22. Amalia Rembiszewska 7, 24. Anna Jurcenkova 6, 9. Kamila Podgórna 6, 21. Paulina Misiek 2 (5 as.), 5. Alicja Szloser, 19. Martyna Stelmach
PGE MKK: 30. Rebecca Harris 16 (5 as.), 8. Kristi Bellock 15 (5 as.), 9. Oksana Mołłowa 15 (2/3 za 3), 6. Laura Ikstena 8, 21. Tetiana Jurkewiczus 8 (10 zb), 25. Marta Urbaniak 2, 42. Samantha Lapszynski 2, 15 Samra Omerbaśić 1, 7. Jessica Dulęba, 10. Ewa Bacik