Za wysokie progi w Nysie (fotogaleria)

Faworyt I ligi pokazał klasę. KPS Siedlce w środowy wieczór przegrał ze Stalą Nysa 0:3.

Siedlczanie wyjechali do Nysy opromienieni efektowną wygraną z AGH Kraków (3:0). KPS rozegrał znakomity mecz, a kluczem do zwycięstwa była przede wszystkim zagrywka, która odrzuciła rywali od siatki. W środę poprzeczka zawieszona była jednak zdecydowanie wyżej. Stal Nysa to jeden z faworytów I ligi, który latem dokonał wielu ciekawych transferów.

Podobnie jak w starciu z Krispolem Września, siedlczanie nie byli w stanie mocniej przeciwstawić się rywalowi. Od początku środowego meczu ton nadawała Stal Nysa. Pierwszą partię gładko wygrała 25:17, grając bardzo dobrze w zagrywce.

Nieco lepiej było w drugim secie. Podopieczni Witolda Chwastyniaka przespali jednak środkową części partii, przegrywając 8:12 a potem 15:20. W trzecim secie siedlczanie wyszli na prowadzenie 6:4, jednak w kolejnych minutach szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła drużyna z Nysy.

W składzie Stali pojawiło się kilku zawodników z przeszłością w KPS: Dawid Bułkowski, Sebatian Matula, Kamil Długosz czy Moustapha M’Baye.