Wystarczyło sił na jedną połowę. Artego wygrało w Siedlcach (fotogaleria)

Koszykarki PGE MKK Siedlce przegrały z drużyną Artego Bydgoszcz 68:88. Spotkanie rozegrano w ramach 7 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Do meczu PGE MKK Siedlce przystąpił w optymalnym składzie. Tymczasem dla koszykarek z Bydgoszczy, mecz w Siedlcach miał być aż trzecim spotkaniem rozegranym na przestrzeni siedmiu dni. Pomimo braku wystarczającego czasu na regenerację po środowym meczu w europejskich pucharach, koszykarki Artego upatrywane były przed meczem jako faworytki meczu.

Spotkanie rozegrano w przededniu obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji przed meczem odegrano „Mazurka Dąbrowskiego”, a koszykarki obu zespołów wyszły na parkiet z biało-czerwonymi szalikami – które na kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem rozdane zostały kibicom.

Pierwsza połowa wskazywała na to, że spotkanie może być emocjonujące do samego końca. Wyjściowa piątka MKK stwarzała początkowo dużo problemów obronie rywalek. Po dwóch celnych rzutach osobistych Kirsti Bellock na tablicy pojawił się wynik 14:5 i była to największa tego dnia przewaga gospodyń. Bydgoskie koszykarki wzięły się do pracy i powoli zaczęły odrabiać straty. Liderkami zespołu Artego były tego dnia Dragana Stanković oraz grająca w przeszłości w barwach MKK Karolina Poboży. Przewaga centymetrów pod koszem zaczynała być widoczna z każdą minutą. Wysokie zawodniczki z Bydgoszczy zaczynały grać coraz lepiej, natomiast gospodynie przy życiu trzymał jedynie ofensywny tercet Belock, Rebecca Harris, Oksana Mollov. Ostatecznie na przerwę drużyna Artego schodziła z zaledwie trzypunktową przewagą.

Siedleccy sympatycy koszykówki nie spodziewali się, tak słabej trzeciej kwarty w wykonaniu swojego zespołu. W ciągu 10 minut udało się koszykarkom PGE MKK zdobyć zaledwie trzy kosze z gry. Kwarta przegrana różnicą 21 punktów mocno podcięła skrzydła siedlczankom i uniemożliwiła walkę o wynik w ostatniej odsłonie. Drużyna Artego poradziła sobie z gospodyniami w drugiej połowie bez większych problemów – będąc zespołem zdecydowanie lepszym w zdobyczy punktowej po akcjach drugiej szansy i posiadającym wartościowe zmienniczki.

PLANY PGE MKK

PGE MKK Siedlce kolejny mecz ligowy rozegra w sobotę 24 listopada. Koszykarki udadzą się do Polkowic, gdzie w ramach 8 kolejki EBLK zmierzą się z tamtejszym CCC. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.

10.11.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

EBLK: PGE MKK Siedlce – Artego Bydgoszcz 68:88 (16:21, 24:22, 6:27, 22:18)

PGE MKK: 8. Kristi Bellock 22 (10 zbiórek), 30. Rebecca Harris 14, 9. Oksana Mollov 13, 42. Samantha Lapszynski 6, 15. Samra Omerbašić 6, 6. Laura Ikstena 5, 10. Ewa Bacik 2, 21. Tetiana Jurkewiczus, 25. Marta Urbaniak
Artego: 14. Karolina Poboży 20, 10. Dragana Stanković 19, 8. Elżbieta Mędzik 17, 17. Ziomara Morrison 10, 7. Agnieszka Szott-Hejmej 7, 4. Tamara Radočaj 6, 13. Julie McBride 5, 31. Monica Louise Engelman 4, 5. Katarzyna Kocaj, 24. Paulina Kuczyńska