Olimpijskie zmagania strzelczyń Dragona w Zielonej Górze (fotogaleria)

SKSS Dragon Siedlce był reprezentowany w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym przez trzy zawodniczki. Jak się spisały?

W dniach 22-27 lipca w Zielonej Górze zostały rozegrane finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Wśród ponad 200 startujących były reprezentantki SKKS Dragon Siedlce. Wprawdzie żadnej z nich nie udało się „wystrzelać podium”, ale miejsca w czołowej dziesiątce były.

Najlepsze rezultaty osiągnęła Kamila Stępniak. Rywalizując w konkurencji karabinu pneumatycznego 50 strzałów zajęła 4 miejsce. Do brązowej medalistki straciła zaledwie 0,2 pkt… W swojej drugiej konkurencji – karabin sportowy 3×30, Kamila uplasowała się na 6 pozycji.

W strzelaniu z pistoletu (pneumatycznego i sportowego) rywalizowały Zuzanna Korzeniowska i Alicja Rykaczewska. Pierwsza z nich zajmowała w ww. konkurencjach odpowiednio: 7 i 23 miejsce, zaś druga strzelczyni klasyfikowana była na 31 i 28 lokacie.

SKSS Dragon Siedlce w klasyfikacji drużynowej zajął 14 miejsce.