Polska zdobyła drużynowe mistrzostwo Europy w lekkoatletyce

Polska została w Bydgoszczy drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Swój udział w tym sukcesie ma pochodzący z naszego regionu skoczek w dal, Tomasz Jaszczuk.

Od 9 do 11 sierpnia w Bydgoszczy 12 najlepszych lekkoatletycznych ekip Starego Kontynentu walczyło o tytuł drużynowego mistrza Europy. Polscy reprezentanci chcieli na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka zaprezentować się najlepiej. Zważywszy na sukcesy naszych lekkoatletów w ostatnim czasie, można było spodziewać się walki o podium DME. Polska nigdy wcześniej nie wygrała klasyfikacji drużynowych mistrzostw Europy. Dotychczas nasza reprezentacja zajmowała w „drużynówce” trzecie i drugie miejsca. W 2001 mężczyźni zdobyli puchar Europy.

W Bydgoszczy biało-czerwoni odnieśli historyczny sukces wygrywając rywalizację! Nasz zespół zgromadził 345 punktów i pokonał ekipy Niemiec (317,5 pkt.) oraz Francji (316,5 pkt).  Stało się to w wyjątkowym roku jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Powodem do dumy jest współudział w tym sukcesie lekkoatlety z naszego regionu, Tomasza Jaszczuka. Były zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie i Pogoni Siedlce w konkurencji skoku w dal zajął 3 miejsce, zdobywając 10 punktów do klasyfikacji drużynowej. Pisaliśmy to tym TUTAJ

Złote krążki polscy lekkoatleci odebrali przy gromkim „dziękujemy” docierającym z trybun. Następnie cały stadion wspólnie odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego, a szampana otworzył prezes Henryk Olszewski. Później były kolejne brawa i wspaniała runda honorowa. Tak biało-czerwoni podziękowali kibicom za trzy dni wspaniałego dopingu, który pomógł im w ostatecznym triumfie.