Niemoc na Prusa. Trzecia porażka Ósemki (fotogaleria)

W 5 kolejce II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce przegrała z Chemikiem Olsztyn 1:3.

Siedlecka Ósemka po pierwszych czterech meczach w tym sezonie (w których udało się odnieść dwa zwycięstwa i dwie porażki) postawiła sobie za cel zdobyć komplet punktów z niżej notowanym przed tym spotkaniem przeciwnikiem z Olsztyna. Ósemka zwykle grająca swoje mecze ligowe i na co dzień trenująca na hali ZSP 3, ze względów organizacyjnych mecz z Chemikiem wyjątkowo rozegrała na hali ARMS przy ul. Prusa 6.

Początek spotkania nie był udany dla Ósemki. Gospodynie słabo weszły w mecz, przegrywając cztery pierwsze piłki. Siedlczanki szybko wróciły do gry i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć choćby na kilka oczek. Dopiero przy stanie 17:14 przewagę złapały gospodynie, na co trener Chemika zareagował czasem dla swojej drużyny. Prowadzenie Ósemki przełamały przyjezdne dopiero przy wyniku 19:20. Od tej pory to siatkarki Chemika nadawały ton spotkaniu i dzięki wysokiej skuteczności i konsekwencji w ataku zwyciężyły w pierwszym secie.

Drugiego seta lepiej zaczęły zawodniczki z Olsztyna, ale Ósemka starała się stawiać opór, nie pozwalając odskoczyć rywalkom. Przewaga przyjezdnych zaczęła się zaznaczać w połowie partii, kiedy to drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego wyszła na prowadzenie 15:11. Ósemka próbowała nawiązać walkę z rywalkami i udało się to dopiero przy stanie 20:21. Od tej chwili Chemik pewnie zaczął zmierzać po zwycięstwo w tej partii, i nie przeszkodziła w tym nawet nieprzyjemna zagrywka Agnieszki Krzymowskiej.

Początek trzeciego seta był wyrównaną częścią meczu. Ósemka wyszła na prowadzenie przy wyniku 11:10. Przez kolejną część spotkania przewagę zyskiwał Chemik. Siedleckie siatkarki wróciły do gry po dobrym ataku Agaty Skikiewicz, kiedy to na tablicy świetlnej pokazał się remisowy wynik 16:16. Po akcji kapitan Agaty Baranowskiej gospodynie wyszły nawet na prowadzenie 19:17. Po złym przyjęciu Skikiewicz i prowadzeniu Chemika 21:23 trener Jarosław Plewiński wziął czas. Po rozmowie siedleckie siatkarki otrząsnęły się i zdobyły przewagę 24:23. Dobrze postawiony blok sprawił, że Ósemka zdobyła dwudziesty piąty punkt i rzutem na taśmę uciekła przeciwniczkom spod topora w tym meczu.

W czwarta partia lepiej rozpoczęła się w wykonaniu Chemika, który mając więcej szczęścia w ataku szybko objął prowadzenie 10:5. Dobrze dysponowane tego dnia zawodniczki przyjezdne ochoczo powiększały swoją przewagę, korzystając z mnożących się błędów siedleckich siatkarek. Przy stanie 17:9 Ósemka zaczęła odrabiać straty. Trener przyjezdnych wziął czas przy wyniku 17:20 i wydawało się że rozpędzone gospodynie są w stanie doprowadzić do tie-breaka. Nic takiego nie miało miejsca. Źle ustawiona obrona Ósemki nie potrafiła zaradzić skutecznym, ale często też szczęśliwym atakom Chemika. Trzecia w tym sezonie porażka siedlczanek stała się faktem.

PLANY ÓSEMKI

W szóstej kolejce drugoligowych zmagań siatkarki Ósemki Siedlce wybiorą się do Warszawy, gdzie rozegrają mecz z tamtejszym AZS LSW. To spotkanie odbędzie się 26 października o godzinie 18 w hali OSiR Włochy.

19.10.19, 19:00 –  Siedlce (hala ARMS)

II liga: Ósemka Siedlce – Chemik Olsztyn 1:3 (23:25, 23:25, 25:23, 20:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska,