100 meczów na 100-lecie: #6 Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce (fotogalerie)

100 meczów na 100-lecie #6: Podlasie Sokołów Podlaski - Pogoń II Siedlce

Zespół rezerw siedleckiej Pogoni zremisował w Sokołowie Podlaskim z miejscowym Podlasiem 2:2.

Drużynę Damiana Guzka w meczu z Podlasiem wzmocnili Dominik BarciakMarcin Kozłowski IIDawid Nojszewski i Mikołaj Smyłek z kadry pierwszej drużyny.

W pierwszych minutach spotkania lepiej prezentowali się siedlczanie, którzy aktywniej uczestniczyli w akcjach ofensywnych. Na bramkę Adama Filipiuka strzelali Maciej Litwiński i Przemysław Rodak, ale ich próby były niecelne. Po pół godzinie gry gra się wyrównała, ale to dalej siedlczanie stwarzali sobie sytuację. Barciak uderzył zbyt lekko w stronę bramki rywala, a po główce Kozłowskiego II bramkarz zbił piłkę na poprzeczkę. W 31 minucie padł gol dla Pogonistów. W pole karne dośrodkował Mateusz Wszoła, a Barciak trafił do siatki. Końcówka połowy to obrona Pogoni i próby zmiany rezultatu Podlasia.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze. Najpierw okazję miał Mateusz Omieciuch, który strzałem z 20 metrów prawie zaskoczyłby Smyłka. Siedem minut później padł wyrównujący gol. Omieciuch wypuścił Adama Czerkasa na wolne pole, a ten trafił do siatki. Dwie minuty później po raz drugi siedlczanie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę w stronę bramki skierował Przemysław Misiak, tam obrońcy i bramkarz próbowali wybijać futbolówkę, ale sędzia Michał Skolimowski uznał gola. Kolejne 60 sekund spotkania przyniosło następnego gola. Z rzutu wolnego uderzał Omieciuch było 2:2. W kolejnych minutach obie strony mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale więcej bramek w spotkaniu nie padło.

W Podlasiu zagrali byli piłkarze Pogoni: Adam Czerkas, Mateusz Omieciuch, Michał PanufnikPaweł Piotrowski i Mateusz Steć.

PLANY POGONI II

W najbliższą środę 2 września o 15:00 Pogoń II rozegra zaległe spotkanie z Zamłyniem w Radomiu.

29.08.20, 17:00 – Sokołów Podlaski

IV liga: Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 2:2 (0:1)

Bramki: Adam Czerkas 54, Mateusz Omieciuch 58 – Dominik Barciak 31, Przemysław Misiak 55

Podlasie: 1. Adam Filipiuk – 14. Piotr Balsam (62, 16. Łukasz Skwarek), 10. Adam Czerkas (68, 3. Kacper Komycz), 20. Michał Panufnik, 6. Michał Piotrowski – 19. Adrian Wełpa (75, 15. Paweł
Piotrowski), 9. Hubert Fabisiak, 5. Łukasz Supleński (62, 7. Dawid Kobus), 18. Mateusz Omieciuch, 4. Cezary Mitas (79, 11. Paweł Buczyński) – 8. Dawid Makuch (88, 2. Mateusz Steć)

Pogoń II: 33. Mikołaj Smyłek – 14. Maciej Litwiński, 17. Przemysław Rodak, 27. Igor Łęczycki, 8. Przemysław Misiak – 21. Mateusz Wszoła, 23. Dawid Nojszewski, 11. Karol Wszoła (65, 67. Sebastian Bober), 10. Marcin Kozłowski II, 16. Dawid Płudowski (75, 7. Cezary Bujalski) – 18. Dominik Barciak

Żółte kartki: Hubert Fabisiak 32, Paweł Piotrowski 79, Michał Piotrowski 90, Kacper Komycz 90+3 – Dawid Płudowski 34, Dawid Nojszewski 45, Karol Wszoła 53, Maciej Litwiński 57, Przemysław Misiak 78

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)