Dublet Walkowa. Pogoń w 1/16 finału Pucharu Polski! (fotogaleria)

Dublet Walkowa. Pogoń w 116 finału Pucharu Polski

W meczu 1/32 finału Pucharu Polski Pogoń Siedlce pokonała na wyjeździe trzecioligowe Orlęta Radzyń Podlaski 2:0. Obie bramki dla Pogoni strzelił Kamil Walków.

W pierwotnym terminie, czyli 16 sierpnia, spotkanie nie doszło do skutku z powodu zachorowania koronawirusem w zespole Pogoni. Dlatego też spotkanie zostało przełożone na 2 września.

Pogoń do spotkania z Orlętami przystąpiła w optymalnym składzie. 28 sekund potrzebowali Pogoniści aby wyjść na prowadzenie. Bartosz Rymek podał do Kamila Walkowa, a ten wykorzystując błąd defensorów gospodarzy wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. W 17 minucie Orlęta mogły odpowiedzieć bramką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Kobiałki, lecz Radosław Kursa uderzył piłkę głową obok bramki. Do przerwy rezultat nie zmienił się.

W 57 minucie siedlczanie mieli szansę na podwyższenie prowadzenia. Rymek zagrał do Walkowa, ten z bliska trafił w bramkarza gości Bartosza Klebaniuka, a piłka po dobitce Eryka Więdłochy przeleciała nad poprzeczką. Trzy minuty później odpowiedziały Orlęta strzałem Szymona Kamińskiego nad bramką. Kilka minut później przed szansą stanął Więdłocha, ale z problemami uporał się Klebaniuk. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu biało-niebiescy ponownie trafili do siatki rywala. Piotr Marciniec uruchomił Więdłochę, który wyłożył piłkę Walkowowi, a ten z kilku metrów dopełnił formalności. Chwilę później Walków po podaniu Bartłomieja Olszewskiego mógł skompletować hattricka, ale minimalnie się pomylił. W 78 minucie przed szansą na kontaktowego gola stanął Maciej Wojczuk, jednak w dogodnej pozycji przestrzelił. Za moment po dośrodkowaniu Marcina Kozłowskiego I główkował Rymek, ale wprost w Klebaniuka.

PLANY POGONI

Teraz przed Pogonią powrót do ligowej rywalizacji. W sobotę 5 września o godzinie 15:00 w meczu 2 kolejki II ligi zmierzą się ze Stalą Rzeszów.

02.09.20, 16:00 – Radzyń Podlaski

Puchar Polski: Orlęta Radzyń Podlaski – Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)

Bramki: Kamil Walków 1, 70

Orlęta: 1. Bartosz Klebaniuk – 20. Kacper Wiatrak (76, 5. Bartosz Idzikowski), 2. Mateusz Chyła, 4. Radosław Kursa, 3. Patryk Szymala – 18. Adrian Nowosadko (57, 15. Karol Rycaj), 7. Michał Kobiałka (80, 16. Arkadiusz Korolczuk), 23. Szymon Kamiński (80, 6. Alberto Pérez Sastre), 9. Maciej Wojczuk, 11. Jakub Syryjczyk – 19. Edvinas Baniulis (76, 17. Piotr Kuźma)

Pogoń: 33. Mikołaj Smyłek – 5. Sebastian Krawczyk, 18. Ivan Očenáš, 15. Piotr Pierzchała, 14. Bartłomiej Olszewski – 10. Marcin Kozłowski II (63, 28. Marcin Kozłowski I), 31. Bartosz Brodziński (71, 8. Tomasz Margol), 32. Krzysztof Kołodziej (64, 11. Piotr Marciniec), 17. Bartosz Rymek (82, 21. Patryk Kostyk), 13. Eryk Więdłocha – 9. Kamil Walków (82, 70. Kacper Falon)

Żółte kartki: Radosław Kursa 34, Adria Nowosadko 37

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)