środa, 1 maja 2024r.

W Mińsku Mazowieckim bez punktów. Porażka na zakończenie rundy

Rezerwy Pogoni przegrały w Mińsku Mazowieckim z miejscową Mazovią 1:3. Bramkę dla biało-niebieskich strzelił Cezary Bujalski.

W zespole Pogoni II wystąpili m.in. Dominik Barciak i Albert Posiadała z kadry II-ligowca.

Już w 8 minucie niespodziewanie to Pogoniści objęli prowadzenie. Karol Wszoła podał do Cezarego Bujalskiego, a ten z kilkunastu metrów umieścił piłkę w siatce. Podrażniona Mazovia od razu ruszyła do odrabiania strat. Udało się to dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy to Karol Wszoła sfaulował w polu karnym jednego z zawodników Mazovii, a jedenastkę wykorzystał Michał Bondara.

Dziesięć minut po zmianie stron sędzia Michał Więckowski ponownie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Tym razem faulu w szesnastce dopuścił się Dawid Ardej. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Dmytro Skobłow i trafił w poprzeczkę. W 60 minucie piłka znalazła drogę do bramki Posiadały. Błąd Mateusza Wszoły wykorzystał Janusz Nojszewski i było 2:1. Od 87 minuty siedlczanie musieli kończyć mecz w osłabieniu po czerwonej kartce Przemysława Misiaka. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Krystian Przyborowski dobijając strzał Łukasza Puciłowskiego.

W Mazovii wystąpili byli piłkarze Pogoni: Jarosław Krajewski i Wojciech Wocial.

PLANY POGONI II

Spotkanie z Mazovią było ostatnim z zaplanowanych na jesień spotkaniem ligowym rezerw MKP Pogoń. Runda wiosenna rozpocznie się w marcu.

14.11.20, 12:00 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 3:1 (1:1)

Bramki: Michał Bondara 45+ (k), Janusz Nojszewski 60, Krystian Przyborowski 90+ – Cezary Bujalski 8

W 55 minucie Dmytro Skobłow nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 35. Ihor Krasznewśkyj, 4. Alan Grabek, 26. Norbert Jędrzejczyk, 80. Szymon Staska – 17. Łukasz Puciłowski (90+, 7. Bartosz Malesa), 11. Rafał Słowik, 5. Krystian Przyborowski, 6. Dmytro Skobłow (55, 10. Wojciech Wocial), 23. Janusz Nojszewski (70, 27. Jakub Zatorski) – 19. Michał Bondara (78, 20. Jarosław Krajewski)

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 4. Jakub Jopek (26, 14. Maciej Litwiński), 6. Dawid Ardej, 27. Igor Łęczycki, 8. Przemysław Misiak – 11. Karol Wszoła (55, 19. Mateusz Wszoła), 87. Przemysław Rodak, 99. Dominik Barciak, 10. Sebastian Bober, 29. Dawid Płudowski (75, 18. Krystian Mikołajewski) – 9. Cezary Bujalski

Żółte kartki: Łukasz Puciłowski 35, Alan Grabek 55 – Przemysław Misiak 27, 87, Igor Łęczycki 41

Czerwona kartka: Przemysław Misiak 87 (za dwie żółte)

Sędzia: Michał Więckowski (Warszawa)