Maszyna z Siedlec nie do zatrzymania

W meczu 21 kolejki I ligi siatkarzy, podopieczni Mateusza Grabdy pokonali na wyjeździe AGH Kraków 3:1.

Od kilku miesięcy drużyna z Siedlec spisuje się znakomicie. Zawodnikom KPS zdarzają się wpadki, jednak w większości meczów podopieczni Mateusza Grabdy zdobywają 3 lub 2 punkty. W ostatniej kolejce siedlczanie pokonali ZAKSĘ Strzelce Opolskie (3:0) i umocnili się na szóstym miejscu w I lidze.

W środę rywalem KPS był AGH Kraków, z którym w pierwszym meczu zespół z Siedlec wygrał 3:2. Tym razem zawodnicy KPS oddali rywalom tylko jednego seta, a w pozostałych byli dużo lepszym zespołem. W pierwszej partii świetnie spisał się Michał Wójcik, który wypracował kilku punktowe prowadzenie. Siedlczanie do końca utrzymali odpowiednią koncentrację i nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa (25:22).

Przestój w grze KPS nastąpił w drugiej odsłonie. Od stanu 8:8 kontrolę nad spotkaniem przejęli gospodarze, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Zimny prysznic podziałał mobilizująco na KPS, który w trzeciej partii nie pozostawił złudzeń rywalom. Na zagrywce świetnie spisywał się Jakub Strulak, a w kontrataku Radosław Nowak oraz Przemysław Kupka. W czwartej partii siatkarze AGH dotrzymywali kroku KPS tylko do połowy seta. Ostatni punkt w meczu zdobył Michał Wojcik, który zgarnął także statuetkę MVP.