środa, 1 maja 2024r.

Lider II ligi lepszy

Siedlecka Pogoń wygrała w Warszawie 3:2 z rezerwami miejscowej Legii, które liderują w III lidze łódzko-mazowieckiej.

Lepiej spotkanie dwóch liderów rozpoczęło się dla siedleckiej Pogoni. Już w 5 minucie Piotr Krawczyk zagrał Jakuba Więzika, który w sytuacji sam na sam trafił w golkipera gospodarzy Mikołaja Smyłka. Piłka trafiła jednak pod nogi Bartosza Tarachulskiego, który wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Okazję dla Legii II miał Konrad Michalak, jednak strzelił niecelnie z ostrego kąta. W stołecznej bardzo dobrze spisywał się Robert Bartczak, ale nie przyniosły jego zagrania bramki dla dublerów mistrzów Polski. Drugiego gola strzelili za to siedlczanie, którzy za sprawą trafienia klatką piersiową Piotra Krawczyka podwyższyli prowadzenie.

W drugiej połowie padły jeszcze trzy bramki. Okazję na początku drugiej części gry miał Wojciech Wocial, lecz trafił w rezerwowego golkipera Legii Dawida Lelenia. W 63 minucie Wocial już się nie pomylił i z około 20 metrów zdobył trzecią bramkę dla Pogoni. Toczony w dobrym tempie mecz, lepiej kończyli piłkarze ze stolicy. W ostatnich 10 minutach za sprawą Bartłomieja Czarneckiego strzelili dwie bramki. Najpierw warszawianin strzelił z rzutu karnego po faulu na Grzegorzu Tomasiewiczu, a kilka minut później po podaniu Daniela Rosińskiego w sytuacji sam na sam snajper gospodarzy ustalił wynik spotkania na 2:3.

W drużynie Legii II wystąpił wychowanek biało-niebieskich Mateusz Janusiewicz.

Kolejny sparing Pogoniści zagrają za tydzień w Płocku z I-ligową Wisłą.

08.02.14, 11:00 – Warszawa (boczne boisko Stadionu Wojska Polskiego)

Sparing: Legia II Warszawa – Pogoń Siedlce 2:3 (0:2)

Bramki: Bartłomiej Czarnecki 80 (k), 89 – Bartosz Tarachulski 5, Piotr Krawczyk 43, Wojciech Wocial 63

Legia II: Mikołaj Smyłek (46 Dawid Leleń) – Łukasz Turzyniecki, Wojciech Kochański (54 Mateusz Wieteska), Konrad Budek (46 Łukasz Bogusławski), Kamil Rozmus (59 Maciej Prusinowski) – Norbert Misiak (59 Daniel Rosiński), Bartłomiej Kalinkowski, Filip Karbowy (46 Patryk Sokołowski), Mateusz Janusiewicz (46 Grzegorz Tomasiewicz), Konrad Michalak (46 Bartłomiej Czarnecki) – Robert Bartczak

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior (61 Piotr Antoszczuk) – 16. Łukasz Wójcik (46, 8. Robert Kwiatkowski), 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak, 15. Jarosław Ratajczak (56, 3. Sebastian Krawczyk) – 18. Samuelson Odunka (56, 24. Bartosz Kaszubowski), 9. Piotr Kosiorowski (46, 23. Marcin Paczkowski), 19. Krystian Wójcik (67, 9. Piotr Kosiorowski), 14. Bartosz Tarachulski (46, 11. Wojciech Wocial), 22. Piotr Krawczyk (46, 5. Hubert Tomalski) – 21. Jakub Więzik (46, 20. Łukasz Zaniewski)