czwartek, 2 maja 2024r.

Piątka od Oskara

Pogoń II Siedlce w poprzedniej kolejce pauzowała. Dzisiaj natomiast siedlczanie zagrali na wyjeździe z Oskarem Przysucha. Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza przegrali to spotkanie 2:5.

Pierwszą bardzo groźną akcję w tym meczu przeprowadzili gospodarze. W 7 minucie z około 5 metrów uderzał Piotr Skałbania, jednak bardzo dobrą interwencją popisał Karol Budzikur. Dwie minuty później Tomasz Nieścieruk będąc z prawej strony pola karnego strzelił obok bramki. W 14 minucie po dobrze rozegranym rzucie wolnym pośrednim Marcin Paczkowski mocnym strzałem w okienko wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Siedlczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo już trzy minuty później do remisu doprowadził Piotr Skałbania, który po błędzie defensorów Pogoni znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Budzikura. W 19 minucie dobrą okazję na gola miał Bartłomiej Książek, ale po raz kolejny dobrze bronił siedlecki golkiper. Chwilę później po centrze z rzutu rożnego w pole karne Mariusz Moskwa strzelił głową tuż obok bramki. W 29 minucie po szybkim wyrzucie z autu i złym kryciu Grzegorz Obuch wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 42 minucie na strzał zdecydował się Michał Kitliński, jednak dobrze w bramce bronił Piotr Przepiórka. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Nieścieruk znalazł się w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem i młody pomocnik uderzył obok bramki.

Początek drugiej połowy to głównie wyrównana gra w środkowej części boiska. W 61 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Daniel Siwek. Chwilę później Kitliński strzelił z zaskoczenia, jednak futbolówka poszybowała nad bramką. W 71 minucie ponownie błąd obrońców Pogoni i Obuch zdobył czwartego gola dla Oskara. Dwie minuty później Karol Kucharski uderzył z rzutu wolnego w słupek. W 76 minucie drugą bramkę dla siedlczan strzelił Kamil Dmowski, który po bardzo dobrym podaniu ze środka pola w dobrej sytuacji celnym strzałem pokonał Przepiórkę. Sześć minut przed końcem meczu wynik meczu ustalili gospodarze, a strzelcem okazał się Paweł Kowalczyk, który wpakował piłkę do siatki po dobrym podaniu Obucha.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 24 maja o godzinie 17 w Siedlcach z zespołem PKS Radość (Warszawa).

17.05.14, 17:00 – Przysucha (Stadion Miejski)

IV liga: Oskar Przysucha – Pogoń II Siedlce 5:2 (2:1)

Bramki: Piotr Skałbania 17, Grzegorz Obuch 29, 70, Daniel Siwek 61, Paweł Kowalczyk 84 – Marcin Paczkowski 14, Kamil Dmowski 76

Oskar: Piotr Przepiórka – Daniel Siwek (72 Jakub Sapieja), Mariusz Moskwa, Karol Kucharski, Mateusz Jaworski – Wojciech Serodziński, Grzegorz Obuch, Adam Najdzik, Adam Płuciennik (79 Konrad Siwek) – Bartłomiej Książek (58 Paweł Kowalczyk), Piotr Skałbania (90+1 Patryk Zięba)

Pogoń II: Karol Budzikur – Adam Chojecki (81 Michał Głuchowski), Marcin Paczkowski, Damian Guzek, Aron Majczyna – Tomasz Nieścieruk (79 Patryk Kisiel), Kamil Dmowski, Sylwester Buga, Marcin Stromecki, Michał Kitliński – Piotr Krawczyk

Żółte kartki: Piotr Skałbania 43 – Marcin Stromecki 44, Marcin Paczkowski 84

Sędzia: Agnieszka Płaskocińska (Radom)