sobota, 13 lipca 2024r.

Pogoń bez prezesa

Dzisiaj po godzinie 17:15 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu, w którym to ustępujący zarząd podsumował dwa lata działalności oraz dokonał wyboru nowych władz na następną kadencję. Jacek Kozaczyński zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa i członka zarządu, natomiast nowy zarząd nie wybrał nowego sternika klubu. Jutro o godzinie 19:00 nastąpi drugie spotkanie i być może wtedy zapadną wiążące decyzje.

Prowadzący zebranie Krzysztof Karaś przeprowadził formalne głosowanie, gdzie wybrano osoby funkcyjne potrzebne do odbycia się wyborów. Na początku Jacek Kozaczyński przedstawił sprawozdanie z działalności klubu za okres dwóch lat oraz przybliżył jak funkcjonuje klub. Potem głos zabrał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, który podziękował klubowi i piłkarzom za awans i promocję miasta.

Z funkcji prezesa po 4 latach sprawowania tej funkcji zrezygnował Kozaczyński. W zarządzie zabraknie również Władysława Surowca. Nowymi członkami zarządu zostali Michał Chromiński (wiceprezes firmy Sed-Bud), Piotr Klimiuk oraz Daniel Płudowski. W trakcie głosowania dwóch innych startujących kandydatów (Krzysztof Figat i Jerzy Politowski) nie otrzymało wystarczającej liczby głosów.

Nowy zarząd stworzyli: Michał Chromiński, Leszek Czapski, Krzysztof Dębiński, Jan Niedziółka, Witold Jakubik, Andrzej Materski, Daniel Płudowski, Piotr Klimiuk.

Komisja rewizyjna będzie funkcjonować w składzie: Andrzej Filipiuk, Marek Kordecki, Jacek Włodarczyk.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

21 odpowiedzi

 1. Jak widać nie ma chętnych na stanowisko prezesa bo dla tych bardziej wtajemniczonych to po prostu tykająca bomba zegarowa…
  a miało być tak pięknie 🙁

 2. od dawna było wiadomo że awans to początek końca. cały poprzedni zarząd powinien podać sie do dymisjo bo tam tylko liczyło się zdanie kozaka. materski , surowiec, jakubik… co zrobili dla piłki siedleckiej?? aha jakubik to wsadził instruktora na trenera II zespołu(w końcu chrzestny syna ). branie do zarządu tzw. sponsorów to strzał w kolano. niestety . ci ludzie może i znają sie na biznesie ale na piłce niestety nie. od dawna było wiadomo że awans jest realny sportowo ale finansowo już nie. ciekawe czy za2-3 lata ktokolwiek z tego zarządu będzie działał w klubie. to ludzie sukcesu. Siedlce najbardziej zadłużone miasto w POLSCE. super się udawało pieniądze i udawało się znawców i ekspertów jak płynęły pięniądze z miasta i polimexu. teraz się wykażcie. kto rozliczy zarząd z tego bezsensownego zaciągu :piłkarzy”. brano 8-10 grajków , a 2=3 się sprawdzało. kto odpowiada za transfer np. więzika? kto odpowiada za oddanie czerkasa.

 3. Zobaczycie że Kozaczynski jeszcze będzie prezesem. Całe te wybory to jakaś farsa.

 4. Tak naprawdę w klubie było dwóch ludzi, którzy decydowali – były były prezes i pan Jakubik, reszta to tylko pionki…
  nie zdziwiłbym się gdyby i wyjściowy skład ustalali na poszczególne mecze 🙂
  ale w końcu to ludzie sukcesu a gdy się wali pod nogami to pierwszy ucieka szef…

 5. A co tam do k…… nędzy robi Karaś.
  OZPN jest chyba na 3-go Maja,więc siadaj w swoim rzędzie.
  Przy awansie chołota zbiera się przy klubie,oby za rok nie spie…….
  Żaden ale to żaden oprócz osób co teraz dają dla klubu swój wysiłek
  nie wie czym jest liga i nie zdaje sobie sprawy co ich czeka w ich
  parciu na szkło przy zespole I ligowym.
  A więc panowie zadajcie sobie pytanie czy warto?,to nie Sejm że siądziesz i naciśniesz guzik
  i po sprawie ale tu trzeba zapierdalać na równi z piłkarzami.
  Na tym etapie trzeba mieć chłodny kalkulator a tutaj są same gorące betonowe głowy.
  Powodzenia nowi-starzy działacze.
  Były piłkarz.

 6. Witam, mam wspanalego kandydata na fotel Prezesa, menedzer,byly sortowiec, doskonaly finansista , ale po zgloszeniu jego kandydatury, czlonkowie zarzadu mnie wysmiali bo chca swojego „betona”. To nie idzie w dobrm kierunku…bo co, ze czlowiek z zewnatrz….

  1. Dwóch chłopaków się zgłosiło. Żaden inny „wspaniały” kandydat się nie zgłosił podczas zebrania???

  2. Mieszka w Warszawie, a jest siedlczaninem ? Był w innej dyscyplinie sportu niż piłka? Młody człowiek ? Czy dobrze się domyślam ?

 7. Dokładnie w klubie wszystko ogarniało/ogarnia 3 osoby. Reszta tego śmiesznego zarządu to figuranci z pewnej opcji politycznej. Nic tu się nie wali. Pogoń jest w takim miejscu, w którym jesczde nigdy nie była. Jedno co teraz trzeba zrobić to tego nie sp….lić.

 8. Co do tych 2 to fakt było 2 chłopaków ok 20 lat. Nikt nie wiem po co 🙂 Ciekawe kto dziś się pojawi może ktoś z gimnazjum z aspiracjami na fotel prezesa a może pani Krystyna z gazowni. Pozdr Twoje Miasto Twój Klub. Jutro wszyscy na Fetę.

 9. Ach pięknie wygląda ten zarząd…kolejna osoba doszła- czyli kolejna głowa do wykarmienia. Jak dla mnie wystarczył by prezes i zastępca po co taki zarząd tam trzymać który generuje koszty. Co do zarządu i brania do niego sponsorów jestem bardziej za… ktoś kto daje pieniądze i chce mieć wpływ na drużynę powinien prędzej do zarządu być dołączony niż pionki które nic nie znaczą. Mimo że mogą nie znać się na sporcie, w sumie nie muszą, od tego typu wiedzy jest prezes i trener którzy odpowiadają za sytuacje kadrową, transfery i różnego rodzaju działania związane ze sportem. Raczej wątpię żeby taki sponsor który daje możliwe niemałe pieniądze nie chciał dobra klubu, ot takiego zasiadania w radzie bezpłatnie, bo po co ktoś miałby zabierać dla siebie pieniądze które sam dał :). Byśmy się zbliżyli do EU pod względem zarządzania klubami, a nie dalej w komunie gdzie partyjniaki zasiadają.

  1. Właśnie tacy „zorientowani” jak ty sieją ferment gdzie tylko się da, nie mając pojęcia o tym o czym piszą. Zarząd klubu sportowego MKP Pogoń z tytułu wykonywania swoich obowiązków nie pobiera żadnych wynagrodzeń. To praca społeczna (dotyczy również prezesa) a „na etacie w klubie pracuje kierownik biura i trenerzy. Ale ty fachowcze musisz pisać jakieś brednie o generowaniu kosztów, co jest oczywistą nieprawdą.

  2. HAH jeżeli nie wiesz że członkowie zarządu nie są opłacani to się nie Wypowiadaj!!!!!!!!!!!

 10. Po awansie trzeba się lansować a Prezes nie z tej samej partii co pan Prezydent i podobno ciężko się im dogadać więc będzie szukał pazia ze swojej bandy pisiorów

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;