niedziela, 14 lipca 2024r.

Hat trick Staręgi

Nie zwalnia tempa Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) w Mistrzostwach Polski seniorów w biegach narciarskich. Trzeci dzień przyniósł mu trzecie mistrzostwo!

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) jak dotychczas nie ma sobie równych w Mistrzostwach Polski seniorów w biegach narciarskich, które rozgrywane są na Polanie Jakuszyckiej. Po złotym medalu wywalczonym w sztafecie sprinterskiej wspólnie z Pawłem Kliszem i indywidualnym mistrzostwie w sprincie, trzeci dzień przyniósł siedlczaninowi trzecie złoto!

Staręga ze względu na swoje sprinterskie umiejętności, nie był faworytem najdłuższego w tych mistrzostwach biegu – na 30 km stylem dowolnym.

Trójka późniejszych medalistów (oczywiście z naszym Maciejem jako jednym z nich), biegła razem od startu do mety, a różnica pomiędzy nimi na całym dystansie nie wynosiła więcej niż dwie sekundy. Do 26 kilometra starał się prowadzącej trójce dotrzymywać kroku inny reprezentant Rawy – Paweł Klisz, jednak później opadł z sił. Walka o medale trwała do ostatnich metrów. Najlepszy okazał się Staręga, który niewiele ponad sekundę wyprzedził Jana Antolca (LKS Poroniec Poronin) i Dominika Burego (MKS Istebna).

Dziesiąte miejsce zajął Daniel Iwanowski, szesnasty był Patryk Borkowski, dwudziesty trzeci – Damian Duk, a dwudziesty szósty – Tomasz Filipek (wszyscy UKS Rawa Siedlce).

WYNIKI SENIORÓW

Panie rywalizowały na dystansie 15 km. Siedlczanki plasowały się w pierwszej dziesiątce. Siódme miejsce zajęła Daria Krupa, dziewiąta była Joanna Bronisz, a na dziesiątej pozycji do mety dobiegła Anna Bielecka.

WYNIKI SENIOREK

Wtorek jest dniem wolnym w mistrzostwach. W środę mężczyźni pobiegną na 10 km, a kobiety na 5 km (oba biegi techniką klasyczną).

Równolegle z Mistrzostwami Polski seniorów rozgrywane są juniorskie mistrzostwa kraju. Poniżej prezentujemy lokaty naszych juniorów:
4. Daria Krupa
5. Joanna Bronisz
6. Anna Bielecka

5. Patryk Borkowski
9. Tomasz Filipek

 

źródło: własne / skipol / PZN / Onet; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;