czwartek, 20 czerwca 2024r.

Danielewicz na celowniku Pogoni. Marciniec i Walków odchodzą

Pogoń Siedlce jest w gronie kilku klubów, które są zainteresowane zakontraktowaniem Krzysztofa Danielewicza.

Danielewicz to 29-letni środkowy pomocnik. W latach 2013-17 grał w Ekstraklasie. W barwach Cracovii, Śląska Wrocław i Górnika Łęczna rozegrał 92 spotkania, w których strzelił trzy gole. Później przez dwa lata grał w I-ligowej Chojniczance Chojnice. W 2019 roku związał się z Miedzią Legnica. W klubie z Dolnego Śląska nie był kluczowym ogniwem. W trakcie poprzedniej rundy wiosennej przebywał na wypożyczeniu w Warcie Poznań, której pomógł awansować do Ekstraklasy.

W trwającym sezonie zaliczył zaledwie 28 minut w pierwszej drużynie Miedzi. Jak udało mi się ustalić jego odejście z legnickiego I-ligowca jest przesądzone. Chętnych na jego usługi nie brakuje. W tym gronie jest również Pogoń.

Danielewicz być może zapełni lukę, która powstanie po odejściu Piotra Marcińca. 24-letni piłkarz otrzymał od Pogoni wolną rękę w poszukiwaniach nowego klubu. Identyczną informację otrzymał Kamil Walków. Obaj piłkarze szukają zatrudnienia w II lidze.

 

źródło: własne; foto: Miedź Legnica

DODAJ KOMENTARZ

6 odpowiedzi

 1. a trener dostał wolną rękę? ciekawe czy odchodzący opowiedzą o tzw. szatni pana Tarachulskiego.

  1. Trener cały czas ma wolną rękę i robi co chce. Miał walczyć o awans a będzie walczył o utrzymanie. Ale nikt nie powie, że o nic nie walczy ?

   1. Trochę szkoda Walkówa . Bardzo waleczny i zaangażowany zawodnik.Dobrej gry i zadowolenie w nowym klubie.

    1. Wpuść byle jakiego zawodnika z okręgówki itez będzie walczył i biegał tylko co z tego wynika?Jego nie bronią ani gołe ani asysty

     1. Liczby miał podobne do Górskiego i Kołodzieja. Gol, 2 asysty, 1 żółta w 13 meczach (525 minut), a Górski 2 gole, asysta i 2 żk w 10 meczach (608 minut). Kołodziej -1g, 1a i 3żk w 7 meczach (324 min)
      Mnie osobiście najbardziej przekonywał jednak Walków. Marcińca też zresztą uważałem za ważny element składu.

 2. Ja też uważałam Marcińca za ważny element składu, szczególnie dobrze mu wychodziły podania w poprzek boiska.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;