piątek, 14 czerwca 2024r.

Sławomir Kiełbus wystosował list otwarty

Na klubowej stronie Pogoni Siedlce ukazał się list otwarty Sławomira Kiełbusa. Inwestor zza Oceanu poinformował, że zawiesza finansowe wspieranie klubu.

Drodzy,

W zeszłym roku postanowiłem zainwestować prywatne pieniądze w MKP Pogoń Siedlce pomimo tego, że klub był w trudnej sytuacji finansowej (1 mln długu) oraz wizerunkowej (afera dopingowa).

W nowy projekt zaangażowałem osoby, które są w Zarządzie i które od samego początku zabrały się do ciężkiej pracy nad poprawą wizerunku i funkcjonowania Pogoni Siedlce. Wiem, że wybrałem właściwych ludzi, którym ufam i którzy przez ten krótki okres kilku miesięcy pokazali, że można budować klub poprzez rozwój na każdej płaszczyźnie.

Doszedłem do porozumienia z Prezydentem Miasta  Siedlce w kwestii finansowania klubu i tutaj muszę przyznać, że Miasto wywiązuje się z naszych ustaleń.

Moim drugim warunkiem było zarządzanie obiektami, które wiem, że ze względów prawnych nie może zostać spełnione. W związku z tym otrzymałem zapewnienie od Prezydenta, że Pogoń będzie współpracować z ARMS na każdej płaszczyźnie (boiska, turnieje, obozy…). Niestety teoria w żaden sposób nie przełożyła się na praktykę…

Ten warunek nie został spełniony. Napisałem konkretny list do Prezydenta Miasta Siedlce z postulatem zmiany Prezesa ARMS Pawła Truszkowskiego.

Na czas rozmów na ten temat z Prezydentem, zawieszam finansowanie klubu do momentu znalezienia kompromisu.

Ze względu na to, że trwają rozmowy z Prezydentem i ARMS  nie mogę pisać szczegółów, ale zapewniam Państwa, że o wszystkim poinformuje w stosownym momencie.

Jestem w każdej chwili gotów wrócić do finasowania klubu, ale na pewno nie na takich zasadach współpracy z ARMS jak ma to miejsce na chwile obecną.

 

Pozdrawiam

Sławomir Kiełbus

Do listu Kiełbusa ustosunkują się władze miasta na specjalnej konferencji prasowej, która ma zostać zorganizowana dzisiaj. Relacja na żywo na naszym fanpage’u.

 

źródło: własne / MKP Pogoń Siedlce; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

8 odpowiedzi

  1. miasto niechce miec klubu a tereny mozna oddac pod budowe blokowiska ludzie prezydeta zarobia i git

  2. Czego się spodziewać po tym oszuście zarządzającym ARMS. W Ratuszu głośno mówią, że najlepiej jakby Pogoń grała w 4 lidze. Rozgonić towarzystwo, które nic nie potrafi.

    1. W którym ratuszu? Jakoś w siedleckim nic takiego nie słyszałem.

    2. Zbyszek a co ty robiłeś w ratuszu? już jednego Zbyszka eksperta przerabialiśmy

    1. Gdzie i kiedy tak mówił. Ja słyszałem że najlepiej jakby grali w lidze mistrzów

  3. W mojej opinii samorząd nie powinien finansować profesjonalnego sportu. Pomagać tak ale nie finansować w takich kwoatach w jakich się to robi. Za tą kasę można poprawiać jakość życia wszystkich siedlczan. Co przeciętny Kowalski z Siedlec ma z tego że Pogoń zakontraktuje jakis odpad z pierwszej ligi. Niech takie kwestie ogarnia klub w ramach sponsoringu.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;