poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Efekt nowej miotły, wygodny rywal i szanse dla młodzieży. Echa po meczu z KKS

W niedzielne popołudnie Pogoń Siedlce pokonała KKS Kalisz 1:0. Jakie są echa tego pojedynku?

EFEKT NOWEJ MIOTŁY

Na początku ubiegłego tygodnia w Pogoni doszło do zmiany na stanowisku trenera. Nowy szkoleniowiec siedlczan Damian Guzek zanotował udany start. Najpierw w I rundzie Pucharu Polski biało-niebiescy ograli Sokół Ostróda, a w niedzielne popołudnie w ligowej rywalizacji okazali się lepsi od faworyzowanego KKS Kalisz.

WYGODNY RYWAL

KKS jest drużyną o sporych ambicjach, która w tym sezonie chce powalczyć o awans. Mimo tego Pogoń jak na razie ma patent na drużynę z Kalisza. W trzecim meczu w historii z tą ekipą siedlczanie odnieśli drugie zwycięstwo, a w dotychczasowych trzech meczach KKS nie zdołał strzelić Pogoni choćby jednego gola.

SZANSE DLA MŁODZIEŻY

Trener Damian Guzek jak na razie zdecydował się dać szanse. W obu meczach pod jego wodzą w pierwszym składzie zagrał 18-letni Przemysław Misiak, który szczególnie w niedzielnym meczu pokazał się z dobrej strony. Swoje szanse otrzymał także inny zawodnik z rocznik 2003 Cezary Bujalski. W meczu z KKS Bujalski wszedł na murawę z ławki rezerwowych, jednak z powodu kontuzji nie dokończył spotkania i siedlczanie z konieczności musieli grać w dziesiątkę.

 

źródło: własne; foto: Dominik Kowalski

DODAJ KOMENTARZ

9 odpowiedzi

  1. Brawo! Nauki pobierane u bardziej doświadczonego kolegi przynoszą skutek. Rozważyłbym pozostawienie BT w roli trenera mentora, który mógłby służyć radą wszystkim młodym szkoleniowcom w naszym klubie!

  2. Dlaczego za kontuzjowanego Bujalskiego nie mógł wejść zmiennik skoro wykorzystano tylko 3 zmiany.

    1. „W przypadku kontuzji zawodnika młodzieżowego innego niż bramkarz i braku możliwości zastąpienia go innym zawodnikiem młodzieżowym, drużyna kontynuuje grę w zmniejszonym składzie”. Trzeba by było sprawdzić czy mieliśmy wtedy wymaganą ilość.

  3. Co to za kontuzja, której doznał Bujalski bo z trybun wyglądało to tak jakby go przytkało po tym sprincie który zrobił po oddaniu tego lekkiego strzału?! Zszedł z boiska, zajął się nim lekarz i po chwili znowu to samo??? Miał złą rozgrzewkę czy jak???

    1. Przy pojedynku główkowym Bujalski dostał cios z łokcia w okolice mostka. Po kolejnych minutach biegania sytuacja z oddychaniem się pogarszała i niestety nie mógł dalej kontynuował gry. Zablokowały go skurcze w klatce piersiowej.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;