poniedziałek, 16 września 2024r.

W regionie: Pięć goli w Skórcu (fotogaleria)

Naprzód Skórzec przegrał 2:3 z Wilgą Garwolin. W ostatnich sześciu meczach beniaminek ugrał tylko punkt na 18 możliwych.

W 6 minucie dał o sobie znać aktywny Sebastian Papiernik, któremu jednak w najważniejszym momencie zabrakło precyzji. Kilka chwil później Wilga była jeszcze bliżej objęcia prowadzenia po rzucie rożnym bitym przez Grzegorza Piesia. Naprzód miał ogromne szczęście. W 18 minucie Marcin Adamiak zatrzymał Piesia w sytuacji sam na sam. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 19 minucie wychowanek Wilgi zaskoczył golkipera Naprzodu dosyć lekkim, acz mierzonym, strzałem z rzutu wolnego. Dalsza część pierwszej połowy nie była przesadnie interesująca.

W 48 minucie do wyrównania doprowadził Sebastian Krasuski, który pozostało jedynie dołożyć nogę po świetnej akcji Marcela Kołodziejczuka. Radość miejscowych nie trwała zbyt długo. W ciągu pięciu minut z 1:1 zrobiło się 1:3. Najpierw Sebastian Papiernik umieścił piłkę po właściwej stronie słupka, a następnie Tomasz Paszkowski trafił z głowy po centrze Piesia z kornera. Po godzinie gry mecz wydawał się rozstrzygnięty, choć w 62 minucie Kołodziejczuk po przechwycie mógł otworzyć spotkanie na nowo. Pomocnik Naprzodu celował pod poprzeczkę, ale uderzył nad nią. W kolejnych minutach obaj trenerze dokonali wielu zmian. Roszady odbiły się negatywnie na grze garwolinian. Nieco niespodziewanie, w 86 minucie rezerwowy Maciej Chmielewski przymierzył z około 20 metrów. Naprzód na nowo uwierzył w możliwość urwania punktów wyżej notowanemu rywalowi, jedna Karol Chojecki i Kacper Pawlik uderzali niecelnie. Naprzód przegrał 2:3.

21 maja o 12:00 Naprzód zagra na wyjeździe z KS Raszyn.

18.05.22, 18:00 – Skórzec

IV liga: Naprzód Skórzec – Wilga Garwolin 2:3 (0:1)

Bramki: Sebastian Krasuski 48, Maciej Chmielewski 86 – Grzegorz Piesio 19, Sebastian Papiernik 56, Tomasz Paszkowski 61

Naprzód: 99. Marcin Adamiak – 23. Igor Łęczycki, 3. Aleksander Woźnica, 5. Patryk Szachnowski, 4. Tomasz Kacprzak – 13. Kacper Skwierczyński (46, 22. Maciej Chmielewski), 6. Patryk Sierociuk (64, 14. Karol Chojecki), 20. Jan Mruz (74, 15. Adam Chojecki), 9. Marcel Kołodziejczuk (64, 11. Patryk Skrzypek), 21. Jakub Pawlik (74, 16. Kacper Pawlik) – 7. Sebastian Krasuski (85, 18. Piotr Goś)

Wilga: 12. Dawid Wasążnik (81, 1. Ostap Szapkwiśkyj) – 20. Szymon Rudzki, 5. Kamil Piotrowski, 15. Jakub Wągrodzki (59, 19. Damian Papiernik) – 9. Sebastian Grzegorczyk (46, 11. Piotr Grober), 8. Kacper Kowalski, 13. Grzegorz Piesio (74, 6. Dawid Domarecki), 18. Bartłomiej Piętka (46, 3. Kacper Zalewski), 7. Sebastian Papiernik – 16. Piotr Jarzyna (63, 14. Paweł Pyra), 10. Tomasz Paszkowski (81, 17. Filip Wojtaś)

Żółta kartka: Marcel Kołodziejczuk 49

Sędzia: Szymon Kmita (Warszawa)