poniedziałek, 4 marca 2024r.

Wzloty i upadki miejskiego klubu cz. V

Koncepcję organizacji sportu i rekreacji w Siedlcach zaczęły wcielać w życie nowe władze samorządowe, wybrane w listopadzie 2006 roku.

Tymczasem w MKS Pogoń konflikt który trwał uległ znacznemu zaostrzeniu. Szczególnie dotyczyło to sekcji rugby i piłki nożnej, poza tym wzrosła krytyka zarządu, który nie radził sobie z utrzymaniem w należytym porządku obiektów. Latem 2007 roku miasto wypowiedziało klubowi umowę na realizację zadań własnych z zakresu kultury fizycznej, a administrowanie komunalnymi obiektami sportowymi przejął utworzony Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z dniem 1 sierpnia 2008 roku władze miasta przy pomocy środowiska piłkarskiego wymusiły na zarządzie klubu przekazanie sekcji piłki nożnej do tworzonego jednosekcyjnego Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń.

Już po odejściu z MKS Pogoń piłkarzy w klubie znów doszło do konfliktu, tym razem między sekcjami rugby i tenisa stołowego. 22 lipca 2008 roku podczas Walnego Zebrania grupa delegatów, reprezentująca tenisistów na czele z trenerem Janem Sochackim postawiła ultimatum, w którym żądała czterech miejsc w siedmioosobowym zarządzie. Jednak zarząd i delegaci wywodzący się z rugby nie wyrazili na to zgody.

Obrady przerwano do 12 sierpnia, a tuż przed wznowieniem doszło do kompromisu. Rugbiści zdecydowali się na oddanie władzy w klubie, przy zachowaniu większości w zarządzie. Podczas drugiej części zebrania prezesem wybrano już po raz kolejny płk Artur Ryczywolski, wiceprezesem został Leszek Czaplicki, a członkami zarządu Roman Czaplicki, Jacek Wierzbicki, Dariusz Suski (w 2010 roku został dyrektorem klubu) i Krzysztof Pużuk. Wybrano również Komisję Rewizyjną z przewodniczącym Arkadiuszem Mączką i członkami Janem Sochackim i Piotrem Wedziukiem.

W 2008 roku klub opuściła sekcja tenisa ziemnego, a trener Artur Folwarski przeniósł ją do UKS Dwójka, z kolei 15 lutego 2009 roku zarząd utworzył sekcje piłki nożnej kobiet.

W grudniu 2012 roku wybrano władze klubu na 4-letnią kadencję. Prezesem pozostał Artur Ryczywolski, wiceprezesem został Krzysztof Figat, w dyrektorem klubu Dariusz Suski. W 2011 roku we wszystkich sześciu sekcjach trenowało 232 zawodników i zawodniczki. Sekcja rugby w ciągu 35 lat istnienia wychowała 15 reprezentantów kraju seniorów i około 115 reprezentantów w kategoriach młodzieżowych.

Rugbistami roku wybierani byli Dariusz Jaroszewicz, Rafał Fedorowicz, Marek Mirosz i Kamil Bobryk. Z kolei tenisiści stołowi zdobyli ponad 50 medali na MP we wszystkich kategoriach wiekowych. Biegacze i biegaczki na radioorientację należą do czołówki europejskiej i krajowej. Kilkoro lekkoatletów i lekkoatletek zdobywało medale na MP juniorów, juniorów młodszych i młodzików.

 

źródło: własne / archiwum Sławomira Kindziuka; foto: archiwum Sławomira Kindziuka

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

To nie dobrze że takie konflikty były bp do niczego dobrego nie doprowadziły często zdarza się tak że jak poklucimy się z kimś to albo nie odzywam się do siebie albo następują tak zwane ciche dni wiem coś otym bo sięotym przekonałem wdajac się wklubie z kolegą na siłowni który groził Mi pobicie NA siłowni przez to do niego się nie odzywałem inie tolerowalem jego zachowania przykład był taki w zakładzie aktywności zawodowej gdzie jadłem obiady on DOmnie mówił część ają dolnego nic się nie odzywałem bo tak mi psul humor że NIE miałem ochoty z nim rozmawiaćityle

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;