poniedziałek, 6 maja 2024r.

Jeden zdobyty czy dwa stracone? (multimedia)

W pierwszym meczu 28 kolejki II ligi Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała z Olimpią Grudziądz.

W starciu Pogoni Siedlce z Olimpią Grudziądz nie powtórzyła się strzelanina z jesieni i tym razem padł remis 0:0. Siedlczanie byli lepszym zespołem, ale nie znaleźli sposobu na dobrze zorganizowaną obronę rywali.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem zdecydowanej przewagi siedleckiej Pogoni. Biało-niebiescy nie byli jednak w stanie jej udokumentować. W 10 minucie na strzał zdecydował się Damian Szuprytowski. Uderzenie tymczasowego kapitana Pogoni obronił Kacper Górski. Dziewięć minut później po efektownym zgraniu klatką piersiową Damiana Nowaka przed szansą stanął Cezary Demianiuk, ale również został powstrzymany przez Górskiego. Kolejną okazję miał w 23 minucie Ernest Dzięcioł, który po wrzutce złożył się do strzału z woleja z boku pola karnego. Remis wciąż utrzymywał się dzięki bramkarzowi gości. W 38 minucie pierwsze zagrożenie stworzyła Olimpia i po zamieszaniu w polu karnym interweniować musiał Jakub Burek. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej odsłonie spotkania podopieczni Marka Brzozowskiego dalej dążyli do zdobycia bramki. W 47 minucie z obrębu szesnastki strzał oddał Nowak, a po interwencji Górskiego niecelnie dobił Piotr Pyrdoł. W 51 minucie celny strzał oddała Olimpia. Próba Dominika Frelka z daleka nie sprawiła jednak problemów Burkowi. Osiem minut później niecelny strzał na bramkę Pogoni oddał Grzegorz Glapka. Pogoń odpowiedziała niecelnym wolejem Szuprytowskiego. W 66 minucie dwie interwencje zaliczył Górski, najpierw po strzale Krystiana Misia, a następnie po dobitce Szuprytowskiego. Po chwili kapitan gospodarzy nie trafił w bramkę z dystansu. W 75 minucie szansę na przełamanie impasu tuż po wejściu na boisko mieli rezerwowi. Szuprytowski krótko podał z rożnego do Lukáša Hrnčiara, który wrzucił piłkę na głowę Tomasza Walczaka, ale ten uderzył niecelnie. Jako kolejny spróbował Pyrdoł, ale nie trafił w bramkę z dystansu. W doliczonym czasie gry Hrnčiar oddał dobry strzał z dystansu, ale Olimpię po raz kolejny uratował Górski. Żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

19 kwietnia o 19:00 Pogoń zagra w Częstochowie ze Skrą.