sobota, 27 lipca 2024r.

Echa meczu Pogoń – GKS Jastrzębie

W poniedziałkowe popołudnie Pogoń Siedlce przegrała z GKS Jastrzębie. Jakie są echa tego pojedynku?

DRAMAT W KOŃCÓWCE

Trzy gole stracone w ostatnich 20 minutach to ewenement. Trudno znaleźć podobne wydarzenie w historii siedleckiego klubu. Dramatyzmu całej sytuacji dodaje otoczka spotkania i przedwczesne fetowanie, zdawało się pewnego, awansu. W 2017 roku Pogoniści w nieco podobnych, choć nie identycznych, okolicznościach przegrali w I lidze z Chojniczanką. Do 88 minuty prowadzili 1:0, a przegrali 1:2 po golu Andrzeja Rybskiego w 90+8 minucie.

JASTRZĘBIE NIE LEŻY

GKS Jastrzębie wyraźnie nie leży Pogoni. W historii siedlczanie jeszcze nie wygrali z tą drużyną. Ponadto przegrali z nią oba ligowe mecze w tym sezonie. Takim osiągnięciem może pochwalić się jeszcze jedynie KKS Kalisz. Warto też dodać, że to była dopiero druga wyjazdowa wygrana jastrzębian w dobiegających końca rozgrywkach…

REKORDOWA FREKWENCJA

Od dawien dawna stadion w Siedlcach nie wypełnił się w takim stopniu. Oficjalnie było 2711 osób, a mogło ich być jeszcze więcej. Niestety, atmosfera piłkarskiego święta zamiast pomóc… zaszkodziła.

DOMOWY IMPAS

W kwietniu i maju Pogoń nie zanotowała domowego zwycięstwa. Na takowe czeka od 30 marca, kiedy uporała się z rezerwami Lecha Poznań. W ostatnich trzech meczach u siebie siedlczanie zainkasowali tylko punkty, w ostatnich dwóch spotkaniach stracili siedem bramek.