poniedziałek, 16 września 2024r.

Pogoń z mistrzostwem i awansem! (multimedia)

Pogoń Siedlce wygrała z Puławach z Wisłą 3:0 i przypieczętowała upragniony awans do I ligi. Jednocześnie siedlczanie po raz pierwszy w historii zostali mistrzem II ligi!

W pierwszej połowie oba zespoły zagrały na podobnym poziomie, ale siedlecka Pogoń była konkretniejsza. W 13 minucie Jakub Burek zaliczył prostą interwencję po strzale Piotra Giela z boku pola karnego. Pogoń wyszła na prowadzenie w 21 minucie. Piłkę do siatki po dośrodkowaniu Meika Karwota z lewego skrzydła skierował Lukáš Hrnčiar. W 24 minucie po zejściu do środka uderzył Cezary Demianiuk, ale skutecznie interweniował Oskar Mielcarz. Od 36 minuty puławianie grali w 10. Czerwoną kartkę otrzymał Radosław Sewerys za faul na Przemysławie Misiaku tuż przed polem karnym. Po chwili Mielcarz obronił dobry strzał Damiana Szuprytowskiego z dystansu. Kolejne nieudane próby podjęli Demianiuk i Robert Majewski. Do przerwy Pogoń prowadziła z Wisłą Puławy 1:0.

Druga połowa przebiegała pod kontrolą podopiecznych Marka Brzozowskiego. W 55 minucie było 2:0 dla Pogoni. Piłkę w polu karnym wywalczył Karwot i wystawił ją do Przemysława Misiaka, który mocnym strzałem pokonał Mielcarza. Niemiecki pomocnik zaliczył w ten sposób drugą w tym meczu asystę. W 61 minucie dobrze w szesnastce siedlczan odnalazł się Jan Flak, ale w momencie strzału został efektownie zatrzymany blokiem przez Dawida Burkę. Kilka później po podaniu Flaka niecelnie z woleja uderzył Giel. Pogoń dobiła rywali w 78 minucie. Kolejne Podanie Karwota wykorzystał wtedy Mateusz Majewski. Niemiecki pomocnik skompletował w ten sposób hat tricka asyst, a rezerwowy napastnik wpisał się na listę strzelców w obu starciach z Dumą Powiśla. Wynik się już nie zmienił i biało-niebiescy wywalczyli pierwszy od 10 lat awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy.

Pogoń po wygranej w Puławach nie tylko zapewniła sobie awans do I ligi, ale i po raz pierwszy w historii została mistrzem II ligi.

« z 4 »

25.05.24, 14:00 – Puławy

II liga: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)

Bramki: Lukáš Hrnčiar 21, Przemysław Misiak 54, Mateusz Majewski 78

Wisła: 13. Oskar Mielcarz – 31. Jan Flak (86, 27. Dominik Cheba), 99. Karol Noiszewski, 18. Łukasz Wiech, 19. Maksymilian Tkocz, 3. Radosław Seweryś – 34. Maciej Bortniczuk (67, 16. Janusz Nojszewski), 74. Przemysław Skałecki (53, 17. Danian Pawłas), 10. Robert Janicki (86, 22. Franciszek Łuczuk), 91. Mateusz Klichowicz (86, 94. Kacper Szymanek) – 9. Piotr Giel

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł (90, 21. Cezary Bujalski), 14. Dawid Burka, 3. Robert Majewski, 21. Titas Milašius (67, 10. Krystian Miś) – 43. Lukáš Hrnčiar (57, 11. Mateusz Majewski), 7. Damian Szuprytowski, 55. Meik Karwot (90, 9. Damian Nowak) – 56. Cezary Demianiuk (90, 91. Tomasz Walczak), 18. Piotr Pyrdoł

Żółte kartki: Łukasz Wiech 6, Przemysław Skałecki 27, Robert Janicki 30, Karol Noiszewski 36, Danian Pawłas 63 – Lukáš Hrnčiar 32, Damian Szuprytowski 45+1

Czerwona kartka: Radosław Seweryś 35 (Wisła, za faul taktyczny), Mikołaj Raczyński po meczu (Wisła, za dyskusję z sędzią)

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań)