czwartek, 4 lipca 2024r.

Milowy krok Wektry w kierunku V ligi (multimedia)

W pierwszym barażowym meczu o awans do V ligi Wektra Zbuczyn rozbiła Deltę Słupno.

Pierwsze pół godziny spotkania to typowe wzajemne badanie sił. Delta długo, acz powolnie, budowała akcje od tyłu, ale defensywa Wektry spisywała się bez zarzutu. W 35 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Adam Zaborowski. Bezrobotny do tej pory Ernest Zbieć popisał się efektowną interwencją. Wektra błyskawicznie odpowiedziała z pomocą Miłosza Lubelskiego. Boczny pomocnik oddał celny, lecz zbyt lekki, strzał. Aż wreszcie przyszła 40 minuta. Strata gości na własnej połowie, Paweł Klewek dograł do Jakuba Bobryka, a ten ze stoickim spokojem wpakował piłkę do bramki. Wektra nie zadowoliła się minimalnym prowadzeniem. Tuż przed zejściem do szatni po zgraniu główką Miłosza Lubelskiego swojaka zaliczył Adam Pokorski.

Na drugą połowę Delta wyszła z jedną myślą – odrobić straty. Zapędy wicemistrza płockiej okręgówki ostudził Michał Wereszczyński, który popisał się kapitalnym trafieniem z rzutu wolnego. Kilka chwil później skrzydłowy Wektry mógł mieć dublet, ale jego dobre uderzenie przeszło tuż obok spojenia. W 71 minucie na placu gry zameldował się Damian Prokurat. W pierwszym kontakcie uderzył z rzutu wolnego i trafił w okienko! Drużyna Damiana Krasuskiego prowadziła w tym momencie 4:0! Wektra miała ochotę na gola na 5:0, ale mogła zwyciężyć „tylko” 4:2. W 85 minucie trafieniem z dystansu Ernesta Zbiecia zaskoczył rezerwowy Kuba Fabianowicz. Golkiper Wektry miał piłkę na rękach, ale nie zdołał jej odbić. Po chwili oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Adam Zaborowski, lecz przestrzelił. W końcówce sporo ożywienia wniósł Michał Bobryk, ale więcej goli nie było. Wektra wygrała 4:1. W pełni zasłużenie.

Rewanż 29 czerwca w Płocku. Jeżeli Wektra obroni trzybramkową zaliczkę to po raz pierwszy w historii awansuje na szczebel wojewódzki.

« z 2 »

26.06.24, 18:00 – Zbuczyn

I mecz barażowy o V ligę: Wektra Zbuczyn – Delta Słupno 4:1 (2:0)

Bramki: Jakub Bobryk 40, Adam Pokorski 44 (s), Michał Wereszczyński 55, Damian Prokurat 71 – Kuba Fabianowicz 85

Wektra: 1. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki, 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk (87, 25. Michał Grochowski) – 92. Miłosz Lubelski (65, 9. Krystian Zbieć), 8. Krystian Musiejczuk, 19. Przemysław Jasiński (82, 29. Hubert Lubelski), 93. Paweł Klewek (59, 34. Bartosz Karczmarek), 22. Michał Wereszczyński (71, 6. Damian Prokurat) – 10. Jakub Bobryk (90, 17. Michał Bobryk)

Delta: 12. Konrad Kłodawski – 21. Mateusz Samulski (46, 9. Kacper Rutkowski), 3. Filip Myszkowski, 13. Adam Pokorski – 7. Damian Kołeczek (68, 16. Jarosław Machowski), 6. Filip Wójcicki (84, 17. Bartosz Obojski), 22. Bartłomiej Fularz, 24. Mateusz Dybiec (84, 7. Kuba Fabianowicz), 99. Adam Zaborowski (86, 32. Karol Kondracki) – 95. Patryk Brząkalski (68, 20. Filip Nowiński), 10. Krzysztof Machowski (72, 18. Sebastian Seidler)

Żółte kartki: Dominik Piekutowski 8, Bartosz Karczmarek 66, Damian Prokurat 73, Przemysław Jasiński 80, Ernest Zbieć 90+4, Hubert Lubelski 90+7 – Adam Zaborowski 79, Filip Nowiński 81

Sędzia: Maciej Włodarczyk (Warszawa)