Bramki w końcówce dały zwycięstwo

Rezerwy siedleckiej Pogoni w swoim kolejnym meczu sparingowym pokonały Hutnika Huta Czechy 4:2, choć do przerwy siedlczanie przegrywali 1:2.

W drużynie Pogoni w wyjściowym składzie wyszło 8 zawodników z I kadry II-ligowca. Od pierwszych minut było widać przewagę na boisku biało-niebieskich i to ich akcja w 5 minucie zakończyła się bramką. Cezary Demianiuk zagrał do Tomasza Grochowskiego, a ten bez problemu skierował ją do bramki strzeżonej przez Piotra Kardykę. Mimo przewagi w dalszym ciągu pogonistów, gola nieoczekiwanie zdobyła drużyna Hutnika, a jej autorem był Piotr Zalewski. Po wyrównującej bramce siedlczanie dwukrotnie groźnie zaatakowali. W 37 minucie Piotr Talar po rzucie rożnym z 5 metrów strzelił tuż obok bramki, chwilę wcześniej blisko trafienia samobójczego był jeden z obrońców gości. W 44 minucie błąd popełnił Jacek Kozaczyński junior, a broniący przed stratą bramki Dominik Piekutowski musiał ratować się faulem w polu karnym na napastniku Hutnika. „Jedenastkę” skutecznie wykonał Zbigniew Zalewski. W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej do lepszych sytuacji strzeleckich dochodzili siedlczanie. W 51 minucie za dyskusję i obrazę sędziego czerwoną kartką został ukarany Rafał Głąbicki, pomocnik Hutnika Huta Czechy, pozyskany z III-ligowego Mazura Karczew. Siedlczanie w 58 i 61 minucie próbowali wyrównać ale ani Demianiuk, ani Grochowski nie potrafili skierować piłki do siatki. Zrobił to natomiast Chinonso Agu, który strzałem głową po rzucie rożnym dał wyrównującą bramkę zawodnikom trenera Andrzeja Cabaja. Siedlczanie nie zaprzestali na tej bramce. Swoich szans nie wykorzystali: Grochowski, Bartosz Mudent i Damian Rytel. Piłka do siatki wleciała natomiast w 81 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym gola zdobył Patryk Szachnowski. Dwie minuty później siedlczanie zdobyli kolejną bramkę, a jej autorem był Arkadiusz Soćko, który ustalił wynik spotkania na 4:2. Sytuacji sam na sam w końcówce meczu nie wykorzystał Mateusz Prokurat. W drużynie Pogoni II od kilku tygodni testowany jest zawodnik juniorów Orląt Łuków Jakub Jurek.

30.07.11, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Hutnik Huta Czechy 4:2 (1:2) Widzów: 15

Bramki: Tomasz Grochowski 5, Chinonso Agu 61, Patryk Szachnowski 81, Arkadiusz Soćko 83 – Piotr Zalewski 22, Zbigniew Zalewski 45 (k)

Pogoń II: 83. Jacek Kozaczyński junior (46, 91. Karol Budzikur) – Mariusz Bednarczyk (46 Jakub Jurek), Paweł Wojewódzki (50 Adam Chojecki), Dominik Piekutowski (58 Łukasz Suchożebrski), Piotr Talar (62 Dominik Piekutowski) – Damian Rytel (75 Patryk Szachnowski), Chinonso Agu (81 Patryk Wołosz), Łukasz Pucyk (62 Przemysław Jaczewski), Tomasz Grochowski (66 Bartosz Mudent, 79 Arkadiusz Soćko) – Cezary Demianiuk (69 Emil Michalak), Bartosz Mudent (56 Mateusz Prokurat)

Hutnik: 12. Piotr Kardyka – Arkadiusz Kardyka, Łukasz Ściborowski, Mateusz Jeleń, Jakub Kardyka – Łukasz Kowalski, Rafał Głąbicki, Zbigniew Zalewski, Filip Gawinek – Piotr Zalewski, Paweł Wilczek. Grali także: Maciej Bogdanowicz, Bogdan Głąbicki

Czerwona kartka: Rafał Głąbicki 51 (Hutnik, za dyskusję i obrazę sędziego)

źródło: własne; foto: Michał Michalski