Porażka w Warszawie

Wczoraj piłkarki MKS Pogoń Siedlce w Warszawie rozegrały sparing z III-ligowym zespołem PKS Piastovia Piastów, przegrywając 1:2 (0:0).

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Mecz walki na nie przygotowanym do gry boisku, w fatalnych warunkach przy przewadze siedlczanek. Zespół gospodyń grał za to ambitnie dążąc do zwycięstwa. Pierwsza połowa to znaczna przewaga Pogoni, które grały z wiatrem, jednak nie wykorzystały sześć  sytuacji przez Olgę Białkowską i Sylwię Lewczuk. Bramkarka Olga Kuryłek nie miała w I odsłonie wiele pracy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie to gospodynie grały z wiatrem i już w 48 minucie gry po bardzo dobrym prostopadłym podaniu Białkowskiej do Lewczuk Pogoń wyszła na prowadzenie. Sędzia początkowo uznaje gola wskazując na środek boiska, lecz chwilę potem po interwencji trenera gospodarzy odwołuje swoją decyzję zarządzając rzut pośredni za spalonego. Od tego momentu zespół Pogoni grająca wyłącznie w jedenasto osobowym składzie osłabł. Siedlczanki straciły bramki w 53 i 59 minucie po strzałach Katarzyny Szkop i Beaty Cabaj. Podopieczne Michała Strzałkowskiego nie wykorzystały wielu dogodnych sytuacji, gdzie m.n. dobrze broniła bramkarka z Piastovii.  Znakomicie pomimo puszczenia dwóch bramek spisywała się Kuryłek, która trzykrotnie wybroniła strzały w sytuacjach sam na sam. W 88 minucie jedyną bramkę dla Pogoni zdobyła Anna Goś z rzutu karnego po ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym przez obrończynie z Piastowa. Mimo przegranej, należy być zadowolonym z postawy młodych nowych piłkarek oraz Katarzyny Rosy i Moniki Nasiłowskiej. Po dłuższej nieobecności w zespole powróciła do gry Milena Stanisławowska.

20.08.11, 16:00 – Warszawa

Sparing: Piastovia Piastów – Pogoń Siedlce 2:1 (0:0)

Bramki: Beata Cabaj 53, Katarzyna Szkop 59 – Anna Goś 88 (k)

Piastovia: Aneta Czerwińska – Katarzyna Troszczyńska, Aneta Dąbrowska, Maria Wąsowska, Małgorzata Kuratowska – Agnieszka Witkowska (46 Paulina Szlaga), Sylwia Świderek (63  Natalia Duda), Natalia Świątko, Beata Cabaj, Anna Szlaga (80 Bordziakowska) – Katarzyna Szkop

Pogoń: Olga Kuryłek – Sylwia Ławecka, Anna Goś, Milena Stanisławowska, Katarzyna Rosa – Olga Białkowska, Katarzyna Jasińska, Weronika Goś, Monika Nasiłowska – Klaudia Przesmycka, ?. Goś

źródło: własne / zenski-mkspiastpiastow.futbolowo.pl; foto: Michał Strzałkowski