Trzy punkty na koniec (multimedia)

Siedlecka Pogoń w meczu ostatniej kolejki pokonała na własnym stadionie Wigry Suwałki 3:1 i zajęła 9 miejsce w tabeli. Wszystkie bramki dla biało-niebieskich zdobył Adrian Dziubiński.

W spotkaniu wyraźną przewagę posiadali podopieczni Piotra Szczechowicza. Pierwszą sytuację siedlczanie stworzyli sobie w 3 minucie po rzucie rożnym, gdzie sprzed pola karnego uderzał Michał Steć. Za chwilę centrował Adam Czerkas, ale nic z tego nie wyszło. W 19 minucie dał o sobie znać zespół Wigier, a mianowicie Adam Pomian, który oddał strzał sprzed szesnastki. Po dwóch kwadransach powinna paść bramka dla Pogoni, ale po strzale Roberta Kwiatkowskiego Wasilij Tagil wybił piłkę z linii pola bramkowego. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Mariusza Marczaka Adam Czerkas z głowy uderzył w słupek. Drugi raz w słupek Czerkas strzelił w 39 minucie po indywidualnej akcji z prawej strony. Minutę później Pogoń wyszła na prowadzenie. Mariusz Marczak uderzył sprzed pola karnego w słupek, a Adrian Dziubiński skierował piłkę do siatki. Po zmianie stron już w 50 minucie mogło być 2:0, ale Chinonso Agu z głowy trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę. Druga bramka padła w 56 minucie. Po dośrodkowaniu Dariusza Dadacza Dziubiński nie pomylił się i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Nie minęły dwie minuty a popularny Dziubek ponownie cieszył się z gola. Szybka kontra Pogoni, zagranie Czerkasa do Kwiatkowskiego, ten wystawia Dziubińskiemu i trzeci gol siedleckiego pomocnika w tym meczu. Pogoń po tej bramce dalej atakowała, ale brakowało skuteczności. Po jednej z kontr w 88 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Twardowski, który minął siedleckiego golkipera i zdobył honorowego gola dla swojej drużyny.

Bramka na 1:0

Bramka na 2:0

Bramka na 3:0

Bramka na 3:1

Opinia pomeczowa
Adrian Dziubiński: Do ostatniego meczu sezonu przystąpiliśmy bardzo zmotywowani. W ostatnich trzech domowych meczach nie zdobyliśmy bramki. Chcieliśmy pokazać kibicom, że potrafimy grać w piłkę i zdobywać bramki. Myślę, że osiągnęliśmy ten cel. Trzy bramki są zasługą moich kolegów, którzy dobrze mi dogrywali.

26.05.12, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 3:1 (1:0) Widzów: 1200

Bramki: Adrian Dziubiński 40, 56, 58 – Michał Twardowski 88

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 4. Chinonso Agu, 17. Przemysław Rodak, 18. Dariusz Dadacz – 13. Bartosz Mudent (74, 21. Cezary Demianiuk), 10. Marcin Paczkowski, 19. Mariusz Marczak (63, 5. Dariusz Dziewulski), 16. Michał Steć (79, 7. Hubert Kosim) – 11. Adrian Dziubiński, 9. Adam Czerkas

Wigry: 1. Karol Salik – 24. Tomas Statkevičius, 21. Andrzej Niewulis, 23. Wasilij Tagil, 20. Damian Sobolewski (61, 22. Michał Twardowski) – 30. Łukasz Walicki (56, 2. Patryk Koszycki), 11. Przemysław Makarewicz, 10. Patryk Gondek, 25. Maciej Kisiel, 14. Adam Pomian (46, 9. Rafał Bujnowski) – 28. Tomasz Bobrowski

Żółte kartki: Chinonso Agu 45+1, Adam Czerkas 48, Dariusz Dziewulski 88 – Tomasz Bobrowski 27, Przemysław Makarewicz 45, Andrzej Niewulis 68, Maciej Kisiel 89

Sędzia: Tomasz Piróg (Kraków)

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk