Dwa kroki do czwartej ligi (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni w ostatnim ligowym meczu pokonał Mazovię Mińsk Mazowiecki 3:0 i zagra w barażach o IV ligę.

Pierwsze minuty w wykonaniu siedlczan to badanie możliwości drużyny z Mińska Mazowieckiego. W 12 minucie były piłkarz Pogoni Jarosław Krajewski strzelił obok bramki. Dziesięć minut później swoich sił próbował Grzegorz Krystosiak, ale jego uderzenie było niecelne. W 26 minucie indywidualną akcję Huberta Kosima wybiciem na rzut rożny zakończyli obrońcy Mazovii. Dwie minuty później podopieczni Andrzeja Cabaja zdobyli pierwszą bramkę. Po rzucie rożnym defensorzy gospodarzy wybili futbolówkę przed pole karne, wprost tam gdzie stał Damian Rytel, a ten nie zastanawiając się huknął na bramkę Łukasza Stelmaszczyka. W 45 minucie strzał Tomasza Misiowskiego obronił golkiper gospodarzy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Dariusz Dadacz dośrodkował w pole karne, tam dobrze ustawiony Rytel uderzył głową, ale obronił bramkarz popularnej Mazy. Druga odsłona toczyła się w środkowej części boiska. Obie drużyny próbowały strzelić bramkę, ale dobrze spisywali się obrońcy obu zespołów. Dobrą okazję w 60 minucie miał Krajewski, ale zamiast strzelać kiwał się i piłkę na róg wybił Krystosiak. Losy meczu rozstrzygnęły się w 82 minucie, kiedy siedlczanie zdobyli drugiego gola. Misiowski strzelił z 20 metrów, a piłka po odbiciu od obrońcy zmyliła Stelmaszczyka. W 84 minucie Misiowski został sfaulowany w polu karnym, a chwilę później „11” na bramkę zamienił Krystosiak. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Rytel z rzutu wolnego strzelił wprost w bramkarza.

Bramka Misiowskiego, która rozstrzygnęła mecz

W barażach o udział w czwartej lidze rezerwy Pogoni zagrają z wicemistrzem radomskiej ligi okręgowej. Będzie to jedna z trzech drużyn: Oskar Przysucha, Szydłowianka Szydłowiec lub Proch Pionki. Spotkania zostaną rozegrane na wyjeździe i u siebie w dniach odpowiednio 17 i 20 czerwca o godzinie 17:00.

Opinia pomeczowa
Andrzej Cabaj: Chwała chłopcom za to co pokazali na boisku. W mieście jest tyle grup młodzieżowych, że młodzi piłkarze zasługują aby grać w wyższej klasie rozgrywkowej. Historia oceni nasz wynik, czy był pozytywny, czy negatywny. Przeanalizujemy w szerszym gronie sytuację przed barażami, ale chcemy awansować do IV ligi.

06.06.12, 18:00 – Mińsk Mazowiecki (Stadion MOSiR)

Liga okręgowa: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 0:3 (0:1) Widzów: 600

Bramki: Damian Rytel 28, Tomasz Misiowski 82, Grzegorz Krystosiak 85 (k)

Mazovia: 1. Łukasz Stelmaszczyk – 6. Robert Stelmach (73, 2. Karol Krzyżanowski), 4. Alan Grabek, 8. Michał Kozłowski, 20. Robert Przyborowski, 18. Patryk Halaburda, 13. Piotr Jaguścik, 19. Rafał Słowik, 7. Bartosz Kozakiewicz, 14. Jarosław Krajewski, 15. Marcin Sokołowski (16. Robert Chlebicki)

Pogoń II: 83. Karol Budzikur – 18. Dariusz Dadacz, 23. Grzegorz Krystosiak, 22. Chinonso Agu (67, 8. Paweł Brodziak), 5. Hubert Łukanowski – 19. Bartosz Mudent (60, 16. Marek Adamczyk), 7. Kamil Witkowski, 17. Damian Rytel, 9. Tomasz Grochowski – 20. Tomasz Misiowski (85, 4. Jakub Jurek), 11. Hubert Kosim (75, 14. Emil Michalak)

Żółte kartki: Robert Przyborowski 86, Alan Grabek 88 – Hubert Kosim 16, Emil Michalak 86 Paweł Brodziak 90+1