Olimpia poza zasięgiem

Podopieczni Piotra Szczechowicza przegrali w meczu 6 kolejki II ligi wschodniej ze spadkowiczem z I ligi Olimpią Elbląg 0:2. Dwa gole dla Olimpii zdobył Ukrainiec – Anton Kołosow.

Siedlczanie na mecz ze spadkowiczem z I ligi jechali z nastawieniem zdobycia kolejnych punktów po wygranej w Rzeszowie. Gospodarze przez pierwsze minuty budowali akcję na swojej połowie i dogrywali górne piłki do napastników, jednak siedlecka defensywa skutecznie je przerywała. W 8 minucie Robert Kwiatkowski dośrodkował w pole karne, ale do futbolówki nie doszedł Michał Steć. Chwilę później Marek Paprocki strzelił wprost w Jacka Kozaczyńskiego. Po około 10 minutach gry strzał głową Tomasza Sedlewskiego wylądował na górnej części siatki. W 15 minucie Sedlewski zacentrował do Antona Kołosowa, Ukrainiec znalazł się w dogodnej pozycji przed bramką Kozaczyńskiego, jednak nie zdołał oddać strzału, ponieważ obrońcy Pogoni wybili piłkę. Dwie minut później po krótko rozegranym rzucie rożnym Steć wstrzelił piłkę w pole karne oczekując, że ktoś przetnie tor lotu futbolówki, pomocnik jednak się przeliczył. Chwilę później na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Krystian Wójcik, ale jego uderzenie był za słabe i bramkarz nie miał problemów z obroną. W 21 minucie kolejną okazję mieli siedlczanie. Steć strzelił zza szesnastki, jednak udaną interwencją popisał się Aleksiej Rogaczow. W 22 minucie Olimpia wyszła na prowadzenie. Sedlewski zagrał wzdłuż bramki, Kozaczyński wybił piłkę przed siebie, do której dopadł Kołosow i wpakował ją do bramki z bliskiej odległości. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy jeden z elblążan chcąc wybić piłkę podał wprost pod nogi Chinonso Agu, Nigeryjczyk szybko odegrał piłkę do Piotra Wasikowskiego, ale strzał „Wasika” zablokowali obrońcy. 39 minuta: Lubomir Lubenow dośrodkował z wolnego wprost na głowę Macieja Scherfchena, jednak strzał 33-latka przeleciał obok bramki. W 42 minucie było już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kołosow. Po ładnej akcji i dośrodkowaniu Sedlewskiego napastnik bez problemów oddał celny strzał na bramkę.

Na początku drugiej odsłony trener Piotr Szczechowicz dokonał dwóch zmian. Na boisku zameldowali się Wiktor Lach i Adrian Dziubiński. W 53 minucie po kontrze gospodarzy i dośrodkowaniu Lubenowa, defensorzy biało-niebieskich wybili piłkę z własnego pola karnego. Kilkadziesiąt sekund później Piotr Skokowski chciał zaskoczyć Kozaczyńskiego strzałem z dystansu, jednak jego uderzenie minęło bramkę. W 10 minucie drugiej połowy Kołosow po podaniu Witalija Nadzijewskiego strzelił niecelnie z narożnika pola karnego. W 70 minucie Lubenow dośrodkował z rzutu rożnego, Tomasz Lewandowski strzelił głową, jednak Nadzijewski faulował siedleckiego golkipera i sędzia Tomasz Białek przerwał akcję. Dziesięć minut przed końcem Pogoniści mieli fenomenalną okazję na zdobycie gola. Rogaczow wybiegł przed pole karne chcąc wybić piłkę, jeden z naszych zawodników go uprzedził, opanował futbolówkę przy linii końcowej boiska i zagrał w pole karne, jednak żadnego z naszych graczy nie było w „16”, aby zakończyć akcję strzałem do pustej bramki. W 86 minucie uderzenie Skokowskiego minimalnie minęło siedlecką bramkę.

Następne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w sobotę 15 września o godzinie 17 w Niepołomicach z tamtejsza Puszczą.

08.09.12, 17:00 – Elbląg (stadion Miejski)

II liga: Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Anton Kołosow 22, 42

Olimpia: 1. Aleksiej Rogaczow – 2. Tomasz Lewandowski, 5. Oleg Ichim, 4. Witalij Nadzijewski, 11. Michał Ressel, 10. Lubomir Lubenow, 13. Maciej Scherfchen, 8. Piotr Skokowski, 25. Marek Paprocki, 16. Tomasz Sedlewski, 6. Anton Kołosow

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 8. Robert Kwiatkowski, 15. Rafał Augustyniak (83, 21. Cezary Demianiuk), 3. Marcin Nowak, 22. Damian Guzek (74, 14. Rafał Jędrzejczyk) – 13. Kacper Starek (46, 11. Adrian Dziubiński), 17. Przemysław Rodak, 4. Chinonso Agu, 19. Krystian Wójcik, 16. Michał Steć – 20. Piotr Wasikowski (46, 18. Wiktor Lach)

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski 35 – Damian Guzek 70

Sędzia: Tomasz Białek (Zielona Góra)