Siedleckie medale w memoriale

Dwa medale zdobyli w Słubicach młodzi lekkoatleci z naszego miasta w pierwszym dniu Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego będącego również Mistrzostwami Polski Młodzików.

W zawodach, które odbywają się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na najwyższym stopniu podium stanął Robert Goławski, który okazał się najlepszy w chodzie na 5 km. Reprezentant WLKS Siedlce uzyskał czas 24:06.30. Jako drugi linię mety przekroczył Kacper Kosecki (25:22.87), a trzeci był zawodnik Michał Kamiński z Gwardii Piła (25:25.33).
Dziewiąte miejsce w tej konkurencji zajął inny zawodnik WLKS, Arkadiusz Gajowniczek (29:55.05).

Krążek ze srebrnego kruszcu zawisł na szyi Michała Roguskiego z Pogoni Siedlce, który był drugi w biegu na 2 km 5:46.54. Złoty medal na tym dystansie zdobył Mateusz Borkowski (LKB Rudnik) – prowadzący w biegu z dużą przewagą – uzyskał czas 5:43.80. Brąz wywalczył Mateusz Kaczor z klubu Starówka Radom (5:49.91).

źródło: własne / forsport; foto: zachod.pl