Patent na IV-ligowców (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce przegrała w meczu 1/2 finału okręgowego Pucharu Polski na wyjeździe z Naprzodem Skórzec 1:2.

W poprzedniej rundzie drużyna Naprzodu Skórzec pokonała inny czwartoligowy klub – Czarnych Węgrów. W dzisiejszym meczu podopieczni Andrzeja Cabaja musieli także uznać wyższość piłkarzy Naprzodu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siedlczanie. W 2 i 6 minucie dobre okazje miał Łukasz Pucyk, jednak jego uderzenia, były za słabe lub blokowali je obrońcy. W 16 minucie strzał Piotra Skóry na raty obronił Karol Budzikur. Pięć minut później Bartosz Mudent będąc w dobrej pozycji strzelił wprost w bramkarz gospodarzy. W 23 minucie Marcin Paczkowski próbował strzału z dystansu, ale brakowało mu dokładności. W następnych minutach dobre sytuacje mieli gracze Marcina Tomaszewskiego, a dokładniej Radosław Całka. Najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Doriana Zająca Całka strzelił głową nad bramką, a chwilę później z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Budzikura. W 31 minucie Cezary Demianiuk zagrał wzdłuż bramki, jednak żaden z piłkarzy Pogoni nie wykończył akcji. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy biało-niebiescy zdobyli gola. Paczkowski dośrodkował z rzutu wolnego, a będący tyłem do bramki Demianiuk uderzył głową na bramkę bezradnego Pawła Krawczyka.

W pierwszych minutach drugiej połowy futboliści ze Skórca nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Najpierw uderzał Piotr Olszewski, a chwilę później jego brat Marcin Olszewski. W 54 minucie Damian Rytel zagrał po ziemi w pole karne, Robert Narwojsz nie trafił w piłkę, ale Demianiuk zakończył akcję strzałem, jednak dobrze w bramce interweniował Krawczyk. W 62 minucie Mudent po indywidualnej akcji i strzale z narożnika pola karnego trafił w słupek. Pięć minut później było już 1:1. Błąd Huberta Łukanowskiego wykorzystal Piotr Skóra, który mocnym strzałem z woleja nie dał szans młodemu golkiperowi Pogoni. W 69 minucie siedlczanie już przegrywali. Piotr Krawczyk z rzutu wolnego z około 35 metrów spod linii bocznej boiska zacentrował w światło bramki, żaden z piłkarzy do futbolówki nie doszedł i ta wpadła do bramki Budzikura. W 72 minucie strzał Paczkowskiego nad poprzeczką przeniósł golkiper Naprzodu. W ostatnich minutach rezerwy Pogoni atakowały chcąc zdobyć bramkę dającą remis, jednak gospodarze dobrze się bronili. Mecz zakończył się wygraną Naprzodu Skórzec. W drugiej parze Tygrys Huta Mińska pokonał ŁKS Łochów 1:0 i zagra z liderem siedleckiej Ligi Okręgowej w finale.

Puchar Polski: Naprzód Skórzec – Pogoń II Siedlce 2:1 (0:1) Widzów: 80

Bramki: Piotr Skóra 67, Piotr Krawczyk 69 – Cezary Demianiuk 42

Naprzód: 25. Paweł Krawczyk – 22. Piotr Skóra (75, 19. Kamil Cabaj), 86. Kamil Wereda, 6. Arkadiusz Sulej, 4. Piotr Olszewski, 77. Marcin Olszewski, 11. Mariusz Olszewski, 2. Radosław Całka, 16. Karol Chojecki (63, 8. Paweł Kiełczykowski), 9. Dorian Zając, 7. Piotr Krawczyk

Pogoń II: 83. Karol Budzikur – 16. Marek Adamczyk, 13. Tomasz Lipiński, 14. Bartłomiej Kamiński, 18. Hubert Łukanowski – 11. Damian Rytel (55, 10. Kamil Witkowski), 3. Robert Narwojsz, 9. Marcin Paczkowski, 7. Łukasz Pucyk (65, 20. Tomasz Misiowski), 8. Bartosz Mudent – 5. Cezary Demianiuk (82, 22. Patryk Szachnowski)

Żółte Kartki: Kamil Wereda 14

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)

Awans: Naprzód Skórzec