Poznań zdobyty

Siatkarze KPS Jadar Siedlce odnieśli przekonujące wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni trenerów Dominika Kwapisiewicza i Macieja Nowaka, zostawili w pokonanym polu AZS UAM Poznań zwyciężając 3:1.

Pierwsza partia padła łupem gospodarzy. Do stanu 16:16 gra była bardzo wyrównana i żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Końcówka należała jednak do siatkarzy z Poznania, którzy zwyciężyli 25:20.

Set drugi lepiej zaczęli będący na fali gospodarze. Bezradni siedlczanie w pewnym momencie przegrywali nawet 1:5! Goście zdołali się jednak otrząsnąć i doprowadzili do wyniku 9:12. W tym momencie zdecydowaną inicjatywę przejęli siatkarze z Siedlec, lecz gospodarze nie składali broni i dzielnie odpowiadali na ataki gości (19:19). Więcej zimnej krwi w końcówce wykazali siedlczanie i to oni zwyciężyli drugą odsłonę 25:22.

Trzeci set był zdecydowanie najtrudniejszy dla obu ekip. Żadna z ekip nie zdołała wypracować sobie przewagi i gra toczyła się punkt za punkt. Zachowawcza postawa spowodowana była świadomością wagi tej partii. Twarda bitwa zakończyła się po myśli gości, którzy wygrali 25:23.

Czwarta partia od początku do końca grana była pod dyktando KPS. Siedlczanie najpierw wypracowali sobie przewagę punktową, później natomiast sukcesywnie ją powiększali (16:12). W pewnym momencie w szeregi siedleckiej drużyny wdało się rozprężenie, które mogło doprowadzić nawet do wyrównania (15:16). KPS w porę się jednak obudził i ponownie odskoczył rywalom na bezpieczną odległość (19:15). Bufor bezpieczeństwa w postaci czterech punktów zachowany został do końca seta, dzięki czemu siatkarze KPS Jadar Siedlce, dopisali sobie kolejne trzy oczka do ligowej tabeli.

12.01.13, 16:00 – Poznań
I liga: AZS UAM Poznań – KPS Jadar Siedlce 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 21:25)
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 7. Maciej Gorzkiewicz, 10. Jakub Kowalczyk, 12. Kamil Długosz, 14. Jakub Bucki, 17. Mateusz Jasiński oraz 13. Damian Kaniowski (libero) i 3. Dawid Bułkowski, 5. Paweł Rejowski, 8. Tomasz Kowalski, 9. Arkadiusz Żakieta

źródło: Tomasz Obrępalski / KPS Jadar Siedlce; foto: Maciej Sztajnert