Kolejny udany bieg

Zapewne liczba trzynaście, wbrew przesądom, nie będzie kojarzyć się Maciejowi Starędze z pechem.

Pochodzący z naszego miasta biegacz narciarski wziął udział w swoim drugim starcie podczas młodzieżowych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w czeskim Libercu. Był nim bieg na 15 km techniką dowolną.

Staręga w gronie 83 zawodników, którzy dobiegli do mety, zajął niezłe 13 miejsce. Siedlczanin, specjalizujący się w sprincie, w którym zajął dwa dni temu ósme miejsce, stracił dziś do zwycięzcy – Rosjanina Siergieja Ustiugowa – 1.48,4 s. Srebrny medal wywalczył inny z Rosjan Jewgienij Biełow, a trzecie miejsce zajął Niemiec Thomas Bing.

Na 56 miejscu sklasyfikowany został Paweł Klisz, Jan Antolec zajął 65. lokatę, zaś Mateusz Ligocki był 78.

źródło: własne / skipol / Onet; foto: sww.tzn.com.pl