Prus nie popłynął

Siedlecki UKS Prus przegrał w Płocku z rezerwami Wisły 26:41.

Pierwsze minuty to wyrównana gra, bramka za bramkę, jednak z biegiem czasu drużyna z Płocka wykorzystywała błędy siedleckiego zespołu i powiększała swoją przewagę. Kilkakrotnie dobrze w bramce interweniował Bartosz Aleksandrowicz, broniąc również rzuty karne, ale nie dało to dużo drużynie trenera Marka Gutha. Wisła szybko starała się atakować i wznawiać grę, a tego zespół z Siedlec nie potrafił wyłączyć. Kilkubramkowa przewaga drużyny Wisły utrzymywała się do przerwy, a na nią siedlczanie schodzili z 7-bramkową stratą.

W drugiej połowie gospodarze powiększyli swoją przewagę jeszcze bardziej. Momentami Nafciarze wygrywali nawet 16 bramkami. Ostatecznie skończyło się 41:26, a najwięcej bramek dla Prusa rzucił Emil Kożuchowski – 12. W drużynie zadebiutował Daniel Sterniczuk.

Niestety, w tym meczu wygrało doświadczenie i cwaniactwo, z którymi siedlczanie nie dali rady sobie poradzić. Następne spotkanie Prus rozegra 24 stycznia w Łosicach o 14:00 z Warszawianką Warszawa.

16.03.13, 12:00 – Płock

II liga: Wisła II Płock – Prus Siedlce 41:26 (20:13)

Prus: Sebastian Ługowski, Adam Maciak, Krzysztof Maciak, Bartosz Aleksandrowicz – Tomasz Brzezek, Bartosz Sokołów 2, Rafał Jaszczuk 1, Daniel Sterniczuk 2, Emil Kożuchowski 12, Marek Zbucki, Sebastian Tomczuk 4, Paweł Chybowski 2, Sebastian Hunder 1, Marek Głuchowski, Rafał Kacprzak, Michał Kluczek 2