Odgryzły się Wilczycom

W ostatnim meczu w grupie mistrzowskiej koszykarki MKK bez problemów pokonały Wilki Morskie na ich terenie.

Pierwsza kwarta to walka punkt za punkt. Przez pierwsze 5 minut wynik meczu oscylował w okolicach remisu. Siedlczankom udało się wypracować prowadzenie 14:9 po celnym rzucie Lucyny Kotonowicz. Dwie akcje później na tablicy wyników widniał znowu remis, tym razem 14:14. Grające na wysokiej skuteczności rzutów z gry zawodniczki MKK osiągnęły rezultat 20:14. Różnica została zniwelowana do minimum po trójce Klaudii Sosnowskiej, ale w końcówce kwarty dwa punkty dorzuciła jeszcze Małgorzata Jurkowska.

Początek kolejnej odsłony gry był okazją do podreperowania swojego bilansu zbiórek. Wszystko przez to, że oba zespoły na potęgę pudłowały. Siedlecka niemoc trwała dłużej niż gospodyń i została przerwana dopiero po 4 minutach gry w drugiej kwarcie, a dokonała tego Grażyna Witkoś (24:21). Cztery punkty z rzędu Małgorzaty Myćki powiększyły przewagę MKK. Te dwie zawodniczki wyprowadziły zespół z Siedlec na prowadzenie 32:23, ale Wilczyce odrobiły 4 punkty po celnych rzutach osobistych. Końcówka pierwszej połowy była wyrównana, jednak to siedlczanki schodziły na przerwę przy korzystnym rezultacie 38:33.

Już w przerwie wiadomo było, że konieczny warunek do awansu do play-offów przez nasz zespół nie wypełnił się. SMS PZKosz Łomianki przegrał u siebie z Ineą AZS Poznań 53:55 i to zespół z Wielkopolski zakończył sezon na 4 miejscu. Mimo to siedlczanki dalej dzielnie walczyły o zwycięstwo w swoim ostatnim meczu. Szczecinianki nie zwykły przegrywać u siebie i w miarę upływu czasu zmniejszały straty. Końcówka kwarty należała jednak do MKK, a szczególnie Jurkowskiej (drugi mecz z rzędu zakończony z double-double!), która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 60:52.

Czwarta kwarta była rozegrana przez MKK w sposób popisowy. Celna trójka Karoliny Stanek pozwoliła osiągnąć wynik 63:54. W kolejnej akcji w ten sam sposób zapunktowała Marta Urbaniak, dzięki czemu przewaga MKK urosła do 10 punktów. Do końca meczu siedlczanki tylko powiększały rezultat, który po ostatnim gwizdku sędziego zamknął się w wymiarze 81:64. Deklasacja. Drugi z rzędu triumf odniesiony w wielkim stylu w przeciągu kilku dni. Najpierw zmieciony został lider MKS PWSZ Konin, a teraz wicelider Wilki Morskie Szczecin. Do awansu do play-offów zabrakło jednego punktu…

27.03.13, 18:00 – Szczecin
I liga: Wilki Morskie Szczecin – MKK Siedlce 64:81 (19:22, 14:16, 19:22, 12:21)
Wilki Morskie: 15. Joanna Kędzia 17, 11. Małgorzata Radwan 14, 12. Klaudia Sosnowska 12, 4. Aneta Kotnis 8, 23. Elżbieta Giedrojć 6, 22. Justyna Maruszczak 6, 9. Paulina Gajdosz 1, Marta Małczewska, Jagoda Oses
MKK: 15. Małgorzata Jurkowska 26 (11 zbiórek), 23. Lucyna Kotonowicz 12, 12. Karolina Stanek 11, 5. Małgorzata Myćka 10, 25. Marta Urbaniak 8, 10. Katarzyna Furdak 7, 7. Weronika Toporowska 4, 9. Grażyna Witkoś 3, 13. Ewelina Skardzińska