Upodobali sobie brązowe medale

Miniony weekend przyniósł Siedlcom sukces w postaci srebrnego medalu Mistrzostw Europy Sabiny Bagińskiej, ale inni sztangiści z naszego miasta rywalizujący w kraju także mieli powody do zadowolenia.

Sabina Bagińska rywalizowała w europejskim czempionacie w Albanii, za to Bydgoszczy reprezentanci WLKS Siedlce brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Oczywiście w kilku przypadkach nie schodzili z pomostów ze spuszczoną głową, a wręcz przeciwnie, mieli powody do radości.

Na trzecim stopniu podium rywalizację w kat. 53 kg ukończyła Karolina Cabaj – 128 kg (56+72) – 193,08 pkt. Tuż za jej plecami znalazła się jej koleżanka klubowa Paulina Kuć – 126 kg (57+69) – 190,06 pkt. Poza tym Karolina zdobyła mały brązowy medal w podrzucie, a Paulina także mały brąz, ale w rwaniu.

Trzecia była także Żaneta Dymowska startująca w kat. +75 kg – 122 kg (55+67) – 138 pkt. Żaneta zdobyła mały ponadto brąz za rwanie.

Na trzeciej pozycji swoje zmagania w kat. 69 kg ukończył Damian Śliwiński – 258 kg (113+145) – 353,08. Mało tego, Damian miał możliwość cieszenia się z małego złota za podrzut.

Ostatnim zawodnikiem WLKS, który cieszył się z medalu – również brązowego koloru był Łukasz Ławecki 77 kg – 276 (124+152) – 352,3 pkt. Łukasz wywalczył także dwa małe brązowe medale a rwanie i podrzut.

Z innych zawodników nadmieńmy, że piąty w kat. 56 kg był Kamil Ciupa (177kg w dwuboju), piętnasty w tej kategorii – Rafał Ciupa (125 kg w dwuboju), dwunasty w kat. 85 kg (235 kg) Kamil Adamczyk, czternasty w kat. +105 kg Dominik Przęczak (191 kg) a piętnasty Paweł Krasuski (176 kg).

W klasyfikacji klubowej (kobiety + mężczyźni) WLKS Siedlce zajął w gronie 51 klubów szóste miejsce.

źródło: własne / Polska Sztanga / PZPC